Drużyna Grosickiego z remisem, Wyniki sobotniej Ligue 1

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Rennes z Angers. Było to ostatnie sobotnie spotkanie 13 kolejki Ligue 1.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Fantastyczną prostopadłą piłkę do Giovanniego Sio zagrał Ludovic Baal. Iworyjczyk minął bramkarza i z ostrego kąta oddał strzał już do pustej bramki.

W 59 minucie wydawało się, że mecz dla gości jest już przegrany. Czerwoną kartkę za faul na ostatnim zawodniku otrzymał Romain Thomas. Angers jednak nie zamierzało się poddawać. W 82 minucie piłkę przyjął Nicolas Pepe, oddał techniczne silne uderzenie i nie pozostawił najmniejszej szansy Costilowi. Wynik pozostał bez zmian, chociaż przyjezdni kończyli mecz w 9. W 92 minucie spotkania wyrzucony z boiska została Cheikh Ndoye.

Kamil Grosicki zagrał w barwach Rennes 80 minut. Polak zanotował 27 podań (70,4% celności), wykonał 2 na 9 celnych przerzutów. Portal sofascore ocenił go najsłabiej wśród gospodarzy, na ocenę 6,5.

Rennes 1 – 1 Angers