Drągowski: Musiałem sporo przejść i przecierpieć, aby znaleźć się w tym miejscu

Drągowski

fiorentina.it

Bartłomiej Drągowski zadebiutuje dzisiaj w reprezentacji Polski z Finlandią (godz. 20:45). – Powołanie do reprezentacji narodowej to dla mnie ogromny zaszczyt. Móc przebywać w tej drużynie, z tym sztabem, z tymi zawodnikami – to wyróżnienie – podkreśla.

– Selekcjoner ma na pewno wielki, ale pozytywny ból głowy, na kogo postawić. Wszyscy znają i doceniają klasę Wojtka Szczęsnego oraz Łukasza Fabiańskiego. Jest Łukasz Skorupski, jestem ja, ale mamy także świetne zaplecze w reprezentacji Polski do lat 21. Na pozycji bramkarza mamy wielki potencjał i zdaję sobie sprawę z tego, że nie tak łatwo będzie wskoczyć między słupki w reprezentacji. Dlatego bardzo się cieszę, że znalazłem się w gronie czterech powołanych golkiperów – mówi dla portalu „laczynaspilka.pl”.

Wysoka forma prezentowana w Fiorentinie została dostrzeżona a teraz także doceniona przez Brzęczka. W trzech meczach tego sezonu przepuścił sześć goli i w jednym zachował czyste konto. – W klubie pokazano, że wiążą ze mną przyszłość. Mogę być tylko za to wdzięczny i nadal ciężko pracować. Musiałem sporo przejść i przecierpieć, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym jestem. Pamiętam o tym. We Włoszech bardzo mocno rozwinąłem się pod względem mentalnym. Nauczyłem się umiejętnie reagować na niespodziewane wydarzenia. Wcześniej bardzo często miałem z tym problem, ta reakcja nie była najlepsza – wspomina Drągowski.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo
Bartłomiej Drągowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Popełniałem wiele błędów, moje reakcje nie były najlepsze. Nie tylko jeśli chodzi o boisko, ale też i samo podejście do życia, zawodu. Jestem taki, że jak się już nakręcę, to nie podejmuję najlepszych decyzji. Zacząłem mocno pracować z psychologiem, Damianem Salwinem. Wspólnie potrafiliśmy poukładać w mojej głowie. Nabrałem trochę spokoju, nauczyłem się świadomie i racjonalnie patrzeć na dane sytuacje – wyjaśnia. Wychowanek Jagiellonii Białystok jest uważany za jeden z największych talentów na swojej pozycji w Europie. Przez fachowy portal „transfermarkt.de” wyceniany jest na 15 mln euro.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.