Dobre wieści w sprawie zdrowia Neymara

Twitter BBC Sport

Prasa donosi, iż Neymar wraca do zdrowia w błyskawicznym tempie dzięki skutecznym badaniom przeprowadzonym na Bliskim Wschodzie.

Brazylijczyk przyjechał już do Paryża, gdzie będzie kontynuował rehabilitację po złamaniu kości śródstopia. 

27-latek doznał kontuzji 23 stycznia w trakcie zwycięskiego dla PSG meczu ze Strasbourgiem w ramach rozgrywek Ligue 1. Został wtedy zmieniony przez Moussę Diaby’ego i od tamtej pory nie pojawił się na murawie.

Trener od przygotowania fizycznego, Ricardo Rosa wypowiedział się na łamach oficjalnej strony zawodnika, że jego powrót do całkowitej sprawności przebiega lepiej niż oczekiwano:

– Wyniki badań są doskonałe, niektóre nawet powyżej przeciętnej dla piłkarzy. Chcemy robić postępy tak, aby Neymar mógł jak najszybciej wrócić do pełnych treningów.

Rafael Martini, fizjoterapeuta byłego skrzydłowego Barcelony także jest optymistą w tej sprawie, choć zastrzegł, że powrót do pełni formy potrwa jeszcze kilka tygodni:

– To oczywiste, że jest jeszcze kilka ograniczeń, ponieważ musimy uszanować fazę rehabilitacji, przez którą Neymar teraz przechodzi. Na tyle, ile to możliwe wszystko idzie zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji.

Ze względów ostrożnościowych, na stronie internetowej napastnika PSG nie pojawiła się informacja o przewidywanej dacie powrotu na boisko.

źródło: goal.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi