Derby Lombardii na remis

goal.com

W ramach 17.kolejki AC Milan podejmował u siebie Atalantę Bergamo. Gospodarze z ostatnich pięciu spotkań z Atalantą wygrali tylko jedno w maju 2015 w Bergamo 3:1. Goście wygrali aż trzy spotkania dwa razy po 2:1 u siebie i raz na  San Siro 0:1. W jednym spotkaniu padł remis 0:0. Mecz rozgrywano na San Siro.

W zupełnie różnych nastrojach do tego spotkania przystępowały oba zespoły. Milan ,który jest trzeci w tabeli przegrał ostatnio z Romą w Rzymie 0:1 i wygrał u siebie z Crotone 2:1. Atalanta w dwóch ostatnich meczach przegrała dwa razy po  1:3 . Pierwszy mecz przegrała z Juventusem 1:3 w Turynie. Drugi mecz w takim samym stosunku przegrała z Udinese w meczu u siebie.

Mecz był rozgrywany w gęstej mgle co wpłynęło na poziom rozgrywanego meczu. Pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie goście z Bergamo  dopiero w 21.minucie kiedy to Alejandro Gomez wpada w pole karne i uderza z ostrego kąta na bramkę Donnarummy jednak 17 -letni bramkarz Milanu zachowuje czujność w bramce.

W 26.minucie na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Luca Antonelli jednak jego dośrodkowanie wybił Sportiello czym uprzedził Gianlucę Lapadulę i oddalił zagrożenie od bramki Atalanty.

Trzy minuty Andrea Petagna przedarł się przez trzech piłkarzy Milanu jednak będąc w dobrej sytuacji by strzelić bramkę przestrzelił i dalej mieliśmy wynik bezbramkowy.

Końcówka pierwszej połowy spotkania mogła przynieść po jednej bramce dla obu stron. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Spinazzoli dośrodkował na głowę Gagliardiniego i kapitalnym refleksem popisał się Gigi Donnarumma , a po chwili mogło dojść do dobitki tego uderzenia jednak zapobiegł temu Juraj Kucka, który wybił piłkę przed siebie. Chwilę później dobrą szansę miał Luca Antonelli ,który trafił w spojenie bramki Sportiello.

Do przerwy był wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie Milan zaczął dominować jednak pierwszą groźną sytuację stworzył w 56.minucie rozgrywający świetne zawody  Giacomo Bonaventura uderzając z dystansu , jednak nieznacznie się pomylił.

Pięć minut później płaskie dośrodkowanie wykonał Juraj Kucka jednak niewiele zabrakło Pasaliciowi ,aby wpakować piłkę do siatki.

W 77.minucie po dośrodkowaniu Sportiello fatalnie wyszedł z bramki i zawodnicy Milanu mieli przed sobą pustą bramkę jednak nie potrafili wpakować piłki do bramki ponieważ przeszkodzili w tym obrońcy Atalanty.

W 82.minucie na boisko wszedł Carlos Bacca zmieniając Lapadulę.

Minutę później Papu Gomez dośrodkował do Toloia i świetną interwencją się popisał Donnarummy.

W 84.minucie Bacca okiwał bramkarza i będąc sam na sam z bramkarzem jednak jeden z obrońców Atalanty wybił piłkę głową zmierzającą do bramki.

Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Jest to dobry wynik dla Atalanty ,która zdobyła punkty ,która nie przeważała. Milan ,który jest trzeci w tabeli może spaść na trzecie miejsce jeśli swoje mecze wygrają Napoli i Lazio.