O godzinie 20:45 rozpoczęło się spotkanie dwóch drużyn rywalizujących w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Reprezentacja Czech na własnym podwórku (w Pradze) podejmowała reprezentację Polski, w której nie zabrakło kilku niespodzianek.

Czy debiutujący w roli selekcjonera reprezentacji Polski, Fernando Santos zdołał w kilka tygodni przygotować drużynę na pierwsze spotkanie w Eliminacjach do Mistrzostw Europy? Odpowiedź na to pytanie poznacie w dalszej części artykułu.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy, która już po niespełna 30 sekundach wyszła na prowadzenie. Dwie minuty później Czesi podwyższyli prowadzenie, a Polacy wyglądali na bezradnych. W pierwszych 45. minutach reprezentacja Polski wyglądała, jak dziecko zagubione we mgle, czego nie można powiedzieć o gospodarzach. Tak więc do szatni schodziliśmy z dwubramkową stratą.

Czy w drugich 45. minutach Polacy byli w stanie wrócić do gry?

Początek drugiej połowy wyglądał nadzwyczaj obiecująco, ale zapędy reprezentantów Polski zostały stłamszone. W 64. minucie Czesi podwyższyli prowadzenie po raz kolejny rozbijając formacje defensywną Polaków. Honorową bramkę zdobył Damian Szymański. Spotkanie zakończyło się porażką reprezentacji Polski, więc trzy punkty zostają w Czechach.

CZECHY 3:1 POLSKA

Bramki: Krejci 1′, Cvancara 3′, Kuchta 64′, Szymański 87′