Dary dla kresowiaków wyjechały z Poznania

Pótorej tony kartonów wypakowanych odzieżą wysłanych zostało w czwartek z INEA Stadionu do Mejszagole na Litwie. To finał akcji zbierania darów dla kresowiaków zorganizowanej w grudniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy i Instytutem Taylora.

– Zebraliśmy ponad 40 kartonów wypchanych odzieżą używaną, do tego kilkanaście 100-litrowych worków foliowych i kilka walizek – mówi Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha Poznań. – Do tego, klub przygotował sprzęt sportowy o wartości około 30 tysięcy złotych.

W tym zestawie znalazły się spodenki, koszulki, bluzy, czy getry dla najmłodszych, które niewątpliwie przydadzą się podczas zajęć wychowania fizycznego lub podczas gier i zabaw w czasie wolnym. – Bardzo zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie mieli idealne warunki do aktywnego spędzania czasu. To może być gra w piłkę nożną, ale nie tylko – kontynuuje rzecznik Lecha.

Ciężarówka wyjechała z Bułgarskiej w czwartek po południu i ma do przejechania prawie 800 kilometrów. Mejszagoła znajduje się około 30km od Wilna, a transport powinien trafić do celu za kilkanaście godzin.

– Akcja zbiórki darów nie odbyłaby się bez SKLP, Stowarzyszenia Kresy i Instytutu Taylora. Wielkie podziękowania należą się jednak również pozostałym partnerom akcji, którzy włączyli się w nią całkowicie bezinteresownie. To galeria Poznań City Center i firma Hellmann, która zajęła się przewiezieniem darów na Litwę – kończy Borowicz.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *