Dary dla kresowiaków wyjechały z Poznania

Pótorej tony kartonów wypakowanych odzieżą wysłanych zostało w czwartek z INEA Stadionu do Mejszagole na Litwie. To finał akcji zbierania darów dla kresowiaków zorganizowanej w grudniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy i Instytutem Taylora.

– Zebraliśmy ponad 40 kartonów wypchanych odzieżą używaną, do tego kilkanaście 100-litrowych worków foliowych i kilka walizek – mówi Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha Poznań. – Do tego, klub przygotował sprzęt sportowy o wartości około 30 tysięcy złotych.

W tym zestawie znalazły się spodenki, koszulki, bluzy, czy getry dla najmłodszych, które niewątpliwie przydadzą się podczas zajęć wychowania fizycznego lub podczas gier i zabaw w czasie wolnym. – Bardzo zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie mieli idealne warunki do aktywnego spędzania czasu. To może być gra w piłkę nożną, ale nie tylko – kontynuuje rzecznik Lecha.

Ciężarówka wyjechała z Bułgarskiej w czwartek po południu i ma do przejechania prawie 800 kilometrów. Mejszagoła znajduje się około 30km od Wilna, a transport powinien trafić do celu za kilkanaście godzin.

– Akcja zbiórki darów nie odbyłaby się bez SKLP, Stowarzyszenia Kresy i Instytutu Taylora. Wielkie podziękowania należą się jednak również pozostałym partnerom akcji, którzy włączyli się w nią całkowicie bezinteresownie. To galeria Poznań City Center i firma Hellmann, która zajęła się przewiezieniem darów na Litwę – kończy Borowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.