Darko Jevtić kapitanem Lecha

Darko Jevtić został nowym kapitanem Lecha Poznań. Taka decyzja zapadła na wspólnym spotkaniu piłkarzy Kolejorza pod koniec drugiego zgrupowania w Opalenicy.

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Pomocnik Kolejorza, który przy Bułgarskiej występuje od 2014 roku został wybrany przez drużynę nowym kapitanem na nadchodzący sezon. Jevtić to zawodnik z najdłuższym stażem w klubie, i jedyny pamiętający ostatnie zdobyte mistrzostwo przez Kolejorza w 2015 roku.

W rundzie wiosennej Ekstraklasy kapitanem Lecha Poznań był Pedro Tiba, i wszystko wskazywało na to, że Portugalczyk zachowa opaskę. Jednak w sparingach przed startem nowego sezonu, zespół Kolejorza na boisko wyprowadzał Darko Jevtić. Szkoleniowiec Lecha Dariusz Żuraw podkreślał, że kapitanem w sparingach będzie zawodnik z najdłuższym stażem w drużynie, a zespół wybierze swojego lidera pod koniec drugiego zgrupowania w Opalenicy.

Co ciekawe Jevtić podczas oficjalnej prezentacji zespołu powiedział, że Lech gra w nadchodzącym sezonie o mistrzostwo i Puchar Polski. To pierwsza tak odważna deklaracja ze strony Kolejorza.

Do tej pory Szwajcar rozegrał 172 spotkania w niebiesko-białych barwach. Zdobył w nich 31 bramek oraz zanotował 38 asyst. Z drużyną Kolejorza zdobył mistrzostwo Polski w 2015 roku oraz Superpuchar Polski. Oprócz funkcji kapitana wybrano również radę drużyny. W jej składzie znaleźli się Thomas Rogne, Mickey van der Hart, Kamil Jóźwiak oraz Robert Gumny.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *