Czesław Michniewicz oraz lekarze wierzą w powrót Jakuba Modera na mundial

Jakub Moder zerwał wiązadła krzyżowe w ligowym spotkaniu Brighton. Selekcjoner Czesław Michniewicz oraz uznany ortopeda dr Robert Śmigielski nie skreślają jednak jego występów w Katarze.

Tuż po wywalczeniu awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze doszło do prawdziwej katastrofy. Kluczowy piłkarz tego sukcesu zerwał wiązadła klubowe. Nie wiadomo więc na ten moment, czy Jakub Moder wystąpi na swoich pierwszych Mistrzostwach Świata. Głos w tej sprawie zabrał Czesław Michniewicz, który nie traci jednak nadziei i wierzy w korzystny przebieg rehabilitacji Modera.

Rokowania są takie, że zerwane więzadło krzyżowe przednie w kolanie można operować na kilka sposobów. Jedna z metod daje nadzieję, że Kuba zdąży na mistrzostwa świata. Oczywiście, to jest organizm, różnie może być – stwierdził trener w rozmowie z RMF FM.

O sytuacji pomocnik wypowiedział się także uznany ortopeda dr. Robert Śmigielski.

Obecnie rekomenduje się dłuższy czas rehabilitacji. W przeszłości zauważono, że w 40 procentach przypadków po rekonstrukcji więzadła rwały się ponownie – albo w tej samej nodze, albo w drugiej. W związku z tym zaleca się, by zawodnik miał więcej czasu. Pół roku to absolutne minimum – skomentował doktor w programie “Sportowy Poranek”.

Podobnie jak Michniewicz, dr Śmigielski nie wyklucza udziału Jakuba Modera w Katarze. Na ten moment nie ma jednak nic pewnego.

Teoretycznie, tak bardzo na styk, przy bardzo optymalnym rozwiązaniu, jego powrót przed mistrzostwami jest możliwy. Ale trzeba pamiętać, że to kawał ciężkiej pracy – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x