Czar “Ibry”. Już chcą go zatrzymać na dłużej

MUFC

Zlatan Ibrahimović jest piłkarzem Manchesteru United zaledwie od dwóch miesięcy. Do tej pory rozegrał w jego barwach pięć oficjalnych spotkań, w których zdobył… 5 bramek. Tak dobry początek sprawił, że władze klubu są gotowe już teraz związać się z nim na dłużej.

Szwed, przenosząc się z Paryża do Manchesteru podpisał kontrakt obowiązujący tylko na jeden sezon. To z racji tego, że 3 października skończy on już 35 lat i nie jest w stanie przewidzieć, do jakich poświęceń będzie zdolny jego organizm w kolejnym sezonie. Dodatkowo mało który klub z najwyższej półki decyduje się na ściąganie zawodników w takim wieku, nie mówiąc o długim, lukratywnym kontrakcie.

“Ibra” od samego początku pokazał jednak, że ciągle czuje się znakomicie przygotowany do gry na najwyższym poziomie, co cieszy także włodarzy “Czerwonych Diabłów”. Ci bowiem są przekonani, że ich nowy napastnik może im pomagać jeszcze przez długi czas i są gotowi zaoferować mu przedłużenie umowy już teraz, nie czekając do zakończenia rozgrywek.

Obie strony przy podpisywaniu umowy zawarły zapis, który mówi o tym, że po jej zakończeniu współpraca może zostać przedłużona, jednak aby mieć całkowitą pewność, że tak się stanie ma dojść do tego już teraz. Sam “Ibra” kilka tygodni temu wyznał w jednym z wywiadów, że być może pozostanie w United dwa, a może nawet trzy lata. Wszystko zależy od tego, jak będzie się czuł. Zaznaczył również, że gra na najwyższym poziomie od 10-15 lat i jest pewien, że także w Anglii będzie prezentował się tak, jak dotychczas.

Jak widać obie strony cieszą się ze współpracy, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby można było już teraz przedłużyć współpracę. W najbliższym czasie powinno się wyjaśnić nieco więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *