Cristiano Ronaldo wygrał z byłym klubem walkę o pieniądze

Cristiano Ronaldo

Zdjęcie: Al-Nassr

Cristiano Ronaldo nie odpuszczał Juventusowi.

Słynny portugalski piłkarz zwyciężył w sprawie arbitrażowej przeciwko swojemu byłemu klubowi, Juventusowi Turyn. Klub ten musi teraz wypłacić Ronaldo blisko 10 milionów euro plus odsetki, co jest efektem sporu dotyczącego zaległych wynagrodzeń z czasów pandemii COVID-19.

Rozstrzygnięcie arbitrażowe

Trybunał arbitrażowy orzekł, że Juventus jest zobowiązany do zapłaty swojemu byłemu napastnikowi kwoty 9,7 miliona euro plus odsetki. Decyzja zapadła w środę, potwierdzając roszczenia Ronaldo dotyczące nieuregulowanych płatności.

Spor wynikał z decyzji Juventusu o przesunięciu wypłat wynagrodzeń podczas pandemii koronawirusa. To było działaniem niezgłoszonym do Włoskiej Federacji Piłki Nożnej (FIGC). Ani nie uwzględnionym w sprawozdaniach finansowych klubu.

Podział odpowiedzialności

Chociaż Juventus zdecydował się na zawarcie prywatnych umów z Ronaldo i innymi piłkarzami odnośnie do opóźnienia wypłat, trybunał arbitrażowy orzekł, że obie strony ponoszą wspólną odpowiedzialność. Ostatecznie Juventus wypłaci tylko połowę domaganej sumy, czyli około 9,75 miliona euro, plus odsetki.

Ronaldo opuścił Juventus w 2021 roku, po trzyletnim pobycie w Turynie, gdzie strzelił 101 goli w 134 meczach. Zdecydował się wtedy na powrót do Manchesteru United. Jego odejście było szeroko komentowane w mediach. Jednak nikt nie spodziewał się, że jego powiązania z włoskim klubem będą miały tak burzliwe dalsze rozdziały.

Źródło: Sport Mediaset/Football ItaliDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.