Coraz większe problemy Adama Nawałki! Kolejny piłkarz wyłączony z gry…

Kamil Chmielewski

Zakończyła się kolejna przerwa reprezentacyjna, w trakcie której cieszyliśmy się z dwóch zwycięstw naszej reprezentacji. Są jednak sprawy, które tą radość mącą.

Mimo zdobycia kompletu punktów w starciach z Danią (3:2) oraz Armenią (2:1) nie możemy być jeszcze niczego pewni. Rozegrane zostały dopiero trzy spotkania eliminacyjne, a czeka nas kolejne siedem. Następne starcie będzie niezwykle ważne w kontekście ułożenia sobie sytuacji w grupie i spokojnego “przezimowania”. 11 listopada nasza reprezentacja pojedzie bowiem do Bukaresztu, gdzie zmierzy się z Rumunią w ostatnim pojedynku o punkty w tym roku.

Sytuacja kadrowa naszej reprezentacji nie jest kolorowa. Podczas zakończonego zgrupowania poważnej kontuzji doznał Arkadiusz Milik, Łukasz Piszczek wrócił do klubu przed meczem z Armenią, zaś podczas samego spotkania kontuzji uda nabawił się Artur Jędrzejczyk.

Dodatkowo zagrożona absencją w spotkaniu z Rumunią z powodu nadmiaru kartek była spora grupa naszych “Orłów” – Robert Lewandowski, Kamil Glik, Piotr Zieliński oraz Thiago Cionek. Niestety ostatni z nich w 35. minucie wczorajszego meczu dopuścił się faulu, za który został ukarany żółtą kartką. Ta eliminuje go z wyjazdu do Bukaresztu.

Wobec nieciekawej sytuacji w defensywie, nieznanej na ten moment sytuacji dwójki naszych obrońców, a także niepewnego powrotu do formy Michała Pazdana, wykluczenie Cionka to niedobra sytuacja dla selekcjonera Adama Nawałki.

Miejmy nadzieję, że do czasu spotkania uda się znaleźć ewentualne rozwiązanie, które sprawdzi się podczas ostatniego w tym roku meczu o punkty.