Coppa Italia : Juventus bliżej awansu do finału

juventus.com

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Włoch, Juventus Turyn pokonał SSC Napoli 3:1

Spotkanie miało polski akcent. Arkadiusz Milik wyszedł w podstawowym składzie gości, więc wydaje się, że Polak wrócił do pełnej dyspozycji szkoleniowca Sarriego. Początek spotkania należał do Juventusu, jednak żadna z szans nie znalazła miejsca w siatce, a jeśli było naprawdę blisko, na posterunku stał Pepe Reina. Jednak w 36.minucie kibice gospodarzy przeżyli szok, bowiem Napoli wyszło na prowadzenie. Akcję zainicjował Milik podając na jeden kontakt Insigne, włoski skrzydłowy znalazł w polu karnym Callejona, a Hiszpan bez probemu skierował piłkę do siatki. 0:1 dla Napoli! W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Bianconeri mieli wyborną na wyrównanie stanu meczu. Mandzukic postanowił uderzyć z pola karnego, strzał obronił Reina, a dobiegający do piłki Lichtsteiner nie skierował piłki do siatki, ponieważ utrudnił mu to ponownie Reina. Hiszpański bramkarz zdecydowanie zasługiwał na pochwały w pierwszej połowie. Po 45 minutach Juventus przegrywał z Napoli 0:1.

Druga połowa zaczęła się od ataków Juve i wywalczenia rzutu karnego. Powtórki pokazały, że jak najbardziej rzut karny gospodarzom się należał. Do piłki podszedł Paulo Dybala i pewnym strzałem nie dał najmniejszych szans golkiperowi gości. Juventus objął prowadzenie w 64. minucie za sprawą Gonzalo Higuaina. Doskonała centra w pole karne, nie porozumienie na linii Koulibaly – Reina i były zawodnik Napoli dał prowadzenie gospodarzom. Nie celebrował zdobycia bramki ze względu na swoją przeszłość w drużynie z Neapolu. Pięć minut później Juventus otrzymał kolejny rzut karny. Tym razem sytuacja była bardzo kontrowersyjna, bowiem w tej samej akcji faulowany był Dries Mertens, arbiter jednak nie dopatrzył się przewinienia. Dwójkowa kontra Dybala – Cuadrado zakończyła się jedenastką dla gospodarzy. Powtórki pokazały jednak, że Reina skupił się wyłącznie na piłce, a Cuadrado przewrócił się na nim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze ponownie podszedł Dybala, tym samym ustrzelając doppiettę . 3;1 dla Juventusu. Juventus jest na ugruntowanej pozycji, jeśli chodzi o awans do finału Pucharu Włoch. Jeden kontrowersyjny rzut karny raczej przesądził o losie Napoli, jednak nie należy przekreślać szans na awans.

W środę czeka nas jeszcze jedno półfinałowe spotkanie, a w nim Roma zmierzy się z Lazio.

Juventus Turyn – Napoli 3:1 ( 47. Dybala, 64. Higuain , 69. Dybala – 36. Callejon)

Juventus: Neto – Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli – Stephan Lichtsteiner (46, Juan Cuadrado), Miralem Pjanić, Sami Khedira, Kwadwo Asamoah (73, Alex Sandro), Paulo Dybala (84, Marko Pjaca) – Gonzalo Higuain, Mario Mandżukić.

Napoli: Pepe Reina – Christian Maggio, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Ivan Strinić – Amadou Diawara, Marko Rog (83, Leonardo Pavoletti), Marek Hamszik (57, Piotr Zieliński), Jose Callejon – Lorenzo Insigne, Arkadiusz Milik (61, Dries Mertens).

Sędzia: Paolo Valeri