Copa del Rey: Atleti niemal pewne awansu po łatwym zwycięstwie

marca.com

Los skojarzył w 1/16 finału Pucharu Króla Atletico Madryt z trzecioligowym Guijuelo. Cholo Simeone, podobnie jak koledzy po fachu (Zidane, Luis Enrique), wystawił do gry zmienników. Ci nie zawiedli jego oczekiwań i pewnie pokonali niżej notowanego rywala.

Na pierwszą bramkę przyszło nam czekać do 29. minuty. Wówczas do rzutu karnego podszedł Saul Niguez i dał Atleti prowadzenie.

Tuż przed zejściem do szatni drugą bramkę dla gości dorzucił Sime Vrsaljko i pewnym było, że goście nie wypuszczą tego prowadzenia.

Na drugą połowę piłkarze Simeone wyszli jeszcze bardziej zmotywowani, czego efektem były kolejne bramki. Najpierw w ciągu pięciu minut dwa trafienia zanotował Yannick Carrasco, zaś chwilę po nim na liście strzelców zapisał się Angel Correa.

Jeszcze przed końcem meczu wprowadzony na boisko w drugiej połowie Nunez ustalił wynik na 0:6, tym samym pozbawiając rywali jakichkolwiek złudzeń co do awansu do dalszej fazy.

Estadio Municipal de Guijuelo, Guijuelo, 30.11.2016r., godz. 21:00

Guijuelo – Atletico Madryt 0:6 (0:2)

0:1 Saul (rzut karny) 29′

0:2 Vrsaljko 45′

0:3 Carrasco 49′

0:4 Carrasco 54′

0:5 Correa 57′