akademia.lechpoznan.pl

Motor Lublin poniósł pierwszą porażkę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, tracąc tym samym pozycję lidera.

Prowadzenie w tabeli wschodniej przejął zespół Jagielloni Białystok, który pokonał Motor Lublin 3:0. Oba zespoły mają ex aequo po 12 punktów. Tuż za nimi plasują się drużyny Cracovii oraz Legii (bez jednego meczu). Cracovia w derbach Krakowa pokonała Hutnik Nowa Huta (3:0). Po raz kolejny został przełożony mecz z 4. kolejki pomiędzy KSZO Junior Ostrowiec, a Legią Warszawą. Zespoły te zmierzą się ze sobą 16 września.  Na miejscach spadkowych znajdują się zespoły: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (bez jednego meczu), Hutnik Nowa Huta (Kraków), TOP 54 Biała Podlaska oraz Stal Mielec. W grupie zachodniej na czele tabeli plasuję się beniaminek rozgrywek – FC Wrocław Academy Wrocław. Wrocławianie pokonali innego beniaminka ligi, Arka Nowa Sól (3:0). FC Wrocław wygrał także z Wartą Poznań (2:0) w zaległym spotkaniu 3. kolejki. Drugie miejsce w tabeli zajmuje ubiegłoroczny wicemistrz Polski – Lech Poznań, który pokonał Zagłębie Lubin (1:0). Lech również rozegrał zaległe spotkanie z  drugiej kolejki – wygrana z Pomologia Prószków (1:0). Po dwanaście punktów w tabeli mają zespoły: Pogoń Szczecin (bez jednego meczu) oraz Arka Gdynia. Na miejscach spadkowych znajdują się zespoły: Zawisza Bydgoszcz, Warta Poznań, Arka Nowa Sól oraz Pomologia Prószków. Warto wyróżnić Dawida Karczewskiego (Lechia Gdańsk) oraz Mateusza Krysińskiego (MKS Ełk) – strzelców dwóch bramek. Aktualnie najlepszymi strzelcami w rozgrywkach są: Andrzej Trubeha (Stal Rzeszów) – grupa wschodnia, Rafał Maćkowski (Pogoń Szczecin), Bartosz Pikul (Górnik Zabrze) oraz Paweł Tomczyk (Lech Poznań) – grupa zachodnia, strzelcy 5 bramek.

GRUPA WSCHODNIA

UKS SMS Łódź – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0

Składy: 

UKS: 26 Jakub Bursztyn – 25 Adrian Pęgowski, 4 Krzysztof Wojciechowski, 21 Przemysław Iwański, 5 Oktawian Obuchowski, 7 Karol Korski (65’ 18 Przemysław Jurków), 8 Mateusz Księżak (61’ 15 Marek Dąbrowski), 6 Patryk Miarka, 16 Bartłomiej Maćczak, 11 Bartłomiej Sot (46’ 17 Kacper Karbowski), 9 Rafał Biernat (78’ 22 Adrian Marcioch)

KSZO: 1 Patryk Dulny – 11 Michał Ciepliński, 6 Kamil Łokieć (75’ 17 Karol Rutkowski), 10 Mateusz Madej, 9 Michał Mikosa (50’ 14 Tomasz Stawiarski), 2 Mateusz Miłek, 4 Patryk Niziołek (67’ 3 Jacek Pietrusiński), 13 Wiktor Piątkowski, 15 Bartłomiej Stefański (58’ 18 Jakub Praga), 8 Damian Szewczyk, 7 Kamil Wochniak

Stal Mielec – MKS Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Małek 54’

Składy: 

Stal: 12 Marcin Wieczerzak – 3 Mateusz Herda, 4 Marcin Szewc, 5 Kamil Rokita (52’ 6 Mateusz Czyżycki), 7 Przemysław Koszel (60’ 17 Wojciech Byszewski), 9 Szymon Urbaniak, 10 Grzegorz Płatek, 11 Patryk Wąs, 13 Dominik Szydło (87’ 18 Konrad Misztal), 14 Damian Bawor, 20 Damian Baran (69’ 8 Hubert Klimek)

MKS: 25 Tomasz Siryk – 2 Aleksander Osowski, 7 Patryk Osiak, 8 Sebastian Dudek, 9 Mateusz Małek (80’ 22 Jakub Śliwkowski), 11 Czarek Sauczek, 13 Patryk Zych, 15 Mateusz Kijewski (46’ 5 Jan Mater), 18 Kacper Roszak-Kasza, 19 Igor Korczakowski (65’ 10 Dawid Rybak), 27 Dawid Brzeski (88’ 26 Aleksander Markiewicz)

Hutnik Nowa Huta (Kraków) – Cracovia 0:3 (0:2)

Bramki: Dariusz Żaba 32’, Dawid Surma 44’, Grzegorz Gawle 81’

Składy: 

Hutnik: 1 Dawid Migdał – 3 Szymon Pojedyniec, 13 Łukasz Kędziora, 8 Bartosz Cieśla, 4 Piotr Filipek (80’ 15 Bartosz Żak), 20 Karol Filipek, 18 Jerzy Polański (62’ 14 Konrad Rakoczy), 10 Sebastian Palonek, 7 Jakub Tracz, 17 Sebastian Dyląg (46’ 19 Bartosz Prochownik), 11 Hubert Pachowicz (55’ 9 Borys Słuszniak)

Cracovia: 23 Adam Wilk – 10 Bartosz Czarnecki, 33 Mateusz Dara, 4 Hubert Król, 92 Daniel Najduch, 70 Dawid Pawlusiński, 3 Dominik Pieprzyca, 67 Maciej Skiba (67’ 44 Jakub Więcławek), 95 Filip Sroka (65’ 96 Grzegorz Gawle), 11 Dawid Surma (81’ 32 Patryk Sobuś), 7 Dariusz Żaba

MKS Ełk – Korona Kielce 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Krysiński 36’, 67’

Składy: 

MKS: 12 Wojciech Muzyk – 3 Aleksander Bobrowski (46’16 Patryk Rosoliński), 9 Dawid Cwalina, 15 Mateusz Jaremkiewicz, 8 Hubert Kalicki, 21 Arkadiusz Karbownik (69’10 Arkadiusz Bogdaniuk), 20 Kacper Kaźmierczak, 6 Mateusz Krysiński (74’5 Dawid Ejza), 14 Paweł Pilecki, 17 Mateusz Skonieczka (80’22 Dawid Wróbel), 18 Maciej Zieniewicz

Korona: 12 Gabriel Łodej – 2 Bartosz Guz, 4 Dawid Kwiatek, 3 Ernest Zapała (69’20 Karol Boszczyk), 19 Piotr Niestój, 6 Norbert Sinkiewicz (60’10 Kacper Chudecki), 8 Łukasz Furga, 11 Krystian Gębalski (73’18 Krystian Sornat), 9 Arkadiusz Krzymieński, 16 Michał Wawryszczuk, 14 Piotr Poński (65’17 Kacper Wiecha)

Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 3:0 (2:0)

Bramki: Kacper Piechniak 16’, Marcin Pigiel 23’, Michał Domański 69’

Składy: 

Jagiellonia: 12 Hubert Gostomski – 5 Bartosz Ciborowski (49’ 7 Michał Domański), 19 Patryk Niemczynowicz, 4 Mateusz Maliszewski, 17 Marcin Pigiel, 20 Patryk Koncewicz (46’ 6 Artur Renkowski), 8 Dominik Prusaczyk, 13 Paweł Kaczmarczyk, 10 Dawid Polkowski, 9 Kacper Piechniak (80’ 14 Damian Toczydłowski), 18 Tomasz Zaręba (73’ 11 Mateusz Oksieńczuk)

Motor: 12 Piotr Piotrowski – 4 Sebastian Gołębiowski (70’ 20 Jakub Wankiewicz), 11 Dorian Goliszewski, 3 Michał Kowalczyk, 15 Michał Maliszewski, 23 Szymon Kamiński, 7 Norbert Pioś, 44 Bartłomiej Tkaczuk (46’ 9 Adrian Zieliński), 8 Przemysław Ilczuk, 17 Jakub Bednara (68’ 77 Piotr Chodziutko), 19 Kacper Waniowski (46’ 22 Maciej Welman)

TOP 54 Biała Podlaska – GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

Bramki: Tomasz Andrzejuk 9’, Marcin Wieliczuk 90’+1(k) – Hubert Berłowski 80’

Składy: 

TOP 54: 1 Sebastian Nowachowicz – 12 Kacper Dmitruk, 4 Michał Pyrka, 2 Mateusz Jarzynka, 3 Patryk Paszkiewicz, 15 Aleksander Paluch, 11 Tomasz Andrzejuk (90’ 16 Michał Gromysz), 10 Maciej Oleksiuk (63’ 14 Kacper Chudowolski), 8 Rafał Cąkała (46’ 6 Marcin Wieliczuk), 86 Maciej Oleszczuk (75’ 5 Bartłomiej Pastuszewski), 9 Dawid Gregoruk

GKS: 54 Daniel Niżnik – 61 Bartłomiej Ozga (62’ 44 Marcel Grot), 42 Kacper Kokosza, 50 Maciej Węglewski, 41 Maciej Walczak (52’ 59 Mateusz Ciesielski), 69 Hubert Berłowski, 91 Michał Lewandowski, 57 Mateusz Orski (68’ 29 Bartłomiej Zieliński), 26 Marcin Ryszka, 80 Jacek Bloch, 43 Filip Przybylski (66’ 65 Marcin Rakowski)

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 1:0 (1:0)

Bramki: Filip Szczypkowski 32’

Składy: 

Wisła: 1 Kacper Chorążka – 6 Kamil Szlachta, 4 Jakub Ptak, 5 Bartosz Dyszy, 3 Mateusz Zając, 2 Arkadiusz Chlebowski, 11 Filip Szczypkowski, 7 Adrian Ryś, 8 Bartłomiej Purcha, 10 Grzegorz Kociołek (84’ 16 Michał Boniecki), 9 Mikołaj Tracz (66’ 15 Ernest Świętek)

Stal: 1 Matthew Korziewicz – 19 Arkadiusz Gil (65’ 15 Sebastian Drożdż), 10 Jakub Kloc, 4 Kajetan Ochalik, 7 Jakub Sroka, 3 Artur Gniewek, 11 Andrzej Trubeha (65’ 16 Jakub Woźniak), 5 Fabian Bober, 6 Mateusz Prokop, 2 Bartosz Góra, 8 Sławomir Wójcik (70’ 18 Sebastian Motyl)

Legia Warszawa – ŁKS Łódź 2:1 (2:0)

Bramki: Bartosz Skowron 32’, Mikołaj Napora 45 – Jan Sobociński 46

Składy: 

Legia: 1 Maciej Bąbel – 2 Przemysław Majewski 3 Adrian Gapczyński, 4 Adrian Małachowski, 5 Bartosz Skowron, 6 Maciej Ostrowski, 7 Miłosz Kozak (75’ 17 Aleksander Karbowiak), 8 Patryk Czarnowski, 9 Mikołaj Napora (70’ 19 Eryk Więdłocha), 20 Aleksander Waniek (46’ 16 Grzegorz Aftyka), 11 Mateusz Leleno

ŁKS: 33 Damian Piotrowski – 35 Adrian Ślęzak, 8 Konrad Poprawa, 31 Kamil Zawadowski, 3 Jakub Olejniczak (27’ 5 Kamil Malinowski), 69 Jan Sobociński, 99 Oskar Koprowski, 88 Damian Henc (84’ 77 Janusz Tarnowski), 29 Damian Nowacki, 20 Łukasz Serafinowicz (70’ 28 Tomasz Michalak), 25 Przemysław Nawrocki

Centralna Liga Juniorów grupa wschodnia

 DrużynaM. Pkt.Bramki
1Jagiellonia Białystok266681:27
2Legia Warszawa266160:22
3UKS SMS Łódź265248:25
4Korona Kielce264636:28
5Motor Lublin264243:40
6Wisła Kraków254033:24
7MKS Polonia Warszawa253949:40
8Cracovia263835:32
9Stal Mielec263544:35
10GKS Bełchatów263425:32
11 ŁKS Łódź263231:40
12TOP Biała Podlaska262527:44
13Stal Rzeszów262130:40
14KSZO Ostrowiec Świętokrzyski261926:44
15MKS Ełk261826:72
16Hutnik Nowa Huta261130:79

GRUPA ZACHODNIA

Warta Poznań – Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Jakub Stepnowski 45’, Mateusz Węsierski 71’

Składy: 

Warta: 93 Wiktor Beśka – 26 Jakub Jandy, 16 Patryk Pawłowski (55’ 19 Mikołaj Nowak), 3 Oskar Kozłowski, 21 Bartosz Kalupa, 5 Mateusz Wypych, 14 Piotr Kalak (68’ 17 Witold Walkowiak), 9 Adrian Chopcia, 24 Patryk Zandecki (46’ 20 Piotr Gąska), 23 Patryk Piasek (46’ 8 Patryk Kieliba), 6 Adrian Szynka

Arka: 1 Arkadiusz Moczadło – 15 Dawid Wańczuk (46’ 16 Damian Gębiś), 22 Jonatan Pasieka, 6 Maciej Kaszorek, 2 Jakub Wawszczyk, 10 Maksymilian Hebel (83’ 29 Błażej Białek), 23 Norbert Hołtyn, 20 Jakub Kłosowski (73’ 21 Andrzej Łyszyk), 27 Bartosz Olszewski, 8 Jakub Stepnowski (60’ 28 Mateusz Olszewski), 9 Mateusz Węsierski

Bałtyk Koszalin – Gwarek Zabrze 0:0

Składy: 

Bałtyk: 1 Wojciech Jaroszko – 7 Jakub Drozdowski, 4 Maciej Andrzejczak, 21 Patryk Jachemek, 5 Marcin Budnik, 2 Adrian Kwiatkowski (80’ 9 Dominik Saganowski), 8 Wojciech Kołakowski, 22 Bartosz Jachemek, 10 Filip Karmański, 3 Michał Lampa (46’ 17 Bartosz Ziółkowski), 11 Filip Tylczyński

Gwarek: 1 Krzysztof Krupa – 8 Adrian Gryszkiewicz, 11 Dominik Lasik, 17 Szymon Mandrela, 4 Filip Poklek, 6 Dominik Smoczyński, 14 Dominik Strączek (65’ 10 Bartosz Niziński), 16 Mateusz Vogel, 9 Andrzej Wąsik, 15 Tomasz Wieczorek (65’ 18 Mateusz Lechowicz), 7 Szymon Żurkowski

Arka Nowa Sól – FC Wrocław Academy Wrocław 0:3 (0:1)

Bramki: Jakub Kierkiewicz 26’, Paweł Kucharczyk 75’, Szymon Kuśnierz 81’

Składy: 

Arka: 1 Damian Wiśniewski – 4 Jacek Korotyszewski, 21 Simon Rytwiński, 14 Bartłomiej Sznajder, 22 Krystian Kutnik, 9 Piotr Nitka (46’ 2 Damian Nowak), 18 Michał Perszke, 23 Sebastian Potępa (57’ 20 Adrian Graczyk), 10 Paweł Rojek (75’ 8 Sebastian Kieroński), 7 Patryk Zawojek (79’ 19 Brandon Biedrzyński), 15 Bartosz Żurawski

FC Wrocław: 1 Damian Ziarko – 16 Marcin Wrotkowski, 5 Adrian Tabaka, 15 Paweł Kucharczyk, 14 Dawid Piech, 20 Grzegorz Kazimierowicz, 61 Andrzej Krawczyk (46’ 19 Mikołaj Łazarowicz), 77 Rafał Potocki (60’ 49 Szymon Kuśnierz), 2 Jakub Kierkiewicz, 8 Patryk Caliński (68’ 83 Karol Kosik), 68 Patryk Szczebelski (60’ 21 Adrian Łyszczarz)

UKP Zielona Góra – Górnik Zabrze 0:0

Składy: 

UKP: 1 Przemysław Krajewski – 9 Fabian Tomaszewski, 5 Patryk Nidecki, 3 Jonatan Rybaczek, 4 Dawid Kędziora (46’ 2 Patryk Lityński), 8 Aron Athenstadt (78’ 20 Piotr Kosicki), 6 Kamil Konopski, 15 Rafał Rogalski, 7 Szymon Kobusiński (80’ 14 Tobiasz Lange), 13 Ireneusz Butowicz (60’ 11 Kacper Lewicki), 10 Radosław Żebrowski

Górnik: 1 Bartosz Poloczek – 2 Paweł Dryk, 3 Sebastian Weremko, 4 Rafał Lewandowski, 6 Remigiusz Hojka, 8 Dominik Konieczny, 9 Bartosz Pikul, 7 Szymon Weber, 10 Filip Żagiel (67’ 16 Mateusz Kulanek), 5 Michael Zuzel, 11 Michał Chmurczyk (90’ 13 Jakub Dyląg)

Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)

Bramki: nieznany 87’ – Szymon Waleński 35’, Jakub Kuzko 62’

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 2:3 (2:1)

Bramki: Mateusz Stempin 15’, Mariusz Idzik 26’ – Oskar Paprzycki 39’, Dawid Karczewski 64’, 69’

Składy: 

Śląsk: 1 Mateusz Sobczak – 8 Tobiasz Jarczak, 4 Artur Łuczkiewicz, 3 Dawid Matuszewski, 16 Michał Babiec, 6 Michał Kuriata, 14 Rafał Kurzynoga (68’ 5 Damian Kalarus), 11 Maciej Pałaszewski (84’ 18 Nikodem Aleksandrowicz), 17 Mateusz Stempin (64’ 9 Kamil Majgier), 10 Mikołaj Kotfas (80’ 15 Mateusz Czerwiński), 13 Mariusz Idzik

Lechia: 1 Jakub Górski – 29 Maciej Bubiec (90’ 30 Szymon Hołowienko), 28 Karol Fila, 20 Cezary Głon, 21 Arkadiusz Korpalski, 27 Igor Michalski, 26 Oskar Paprzycki, 25 Oskar Rynkowski (65’ 34 Jan Kreczmański), 22 Artur Stawikowski, 19 Kacper Szreder (46’ 32 Jakub Kostyrka), 23 Daniel Woźniak (55’ 35 Dawid Karczewski)

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Dawid Kurminowski 8’

Składy: 

Zagłębie: 1 Grzegorz Pyzio – 2 Jakub Ostrowski (70’ 14 Damian Pawłowski), 3 Dominik Jończy, 4 Damian Oko, 5 Mateusz Polak (55’ 17 Kacper Szymankiewicz), 6 Bartosz Ciesielski (66’ 18 Olaf Nowak), 7 Damian Maślej, 8 Łukasz Soszyński, 9 Mateusz Piotrowski, 10 Dawid Pakulski, 11 Adrian Nowacki (60’ 16 Patryk Jarantowicz)

Lech: 27 Maciej Dąbrowski – 3 Jan Andrzejewski (46’ 15 Tymoteusz Puchacz), 5 Marcin Banaszak, 17 Filip Nawrocki, 14 Damian Sierant, 10 Maciej Spychała, 18 Jakub Moder (76’ 6 Kacper Friska), 22 Marek Mróz, 20 Robert Gumny, 11 Benjamin Bednarz (65’ 21 Jakub Zagórski), 9 Dawid Kurminowski (57’ 8 Paweł Tomczyk)

Ruch Chorzów – Pomologia Prószków 0:0

Lech Poznań – Pomologia Prószków 1:0 (1:0) – spotkanie zaległe z 2. kolejki

Bramka: Robert Gumny 5’

Składy: 

Lech: 33 Maciej Dąbrowski – 21 Jakub Zagórski, 5 Marcin Banaszak, 17 Filip Nawrocki (57’ 10 Maciej Spychała), 15 Tymoteusz Puchacz (46’9 Dawid Kurminowski), 4 Jakub Pawlicki, 6 Kacper Friska, 22 Marek Mróz (70’ 18 Tomasz Kaczmarek), 11 Benjamin Bednarz, 20 Robert Gumny, 8 Paweł Tomczyk (46’ 16 Damian Sierant)

Pomologia: 1 Filip Żurawski – 22 Michał Błoński, 7 Marcin Karwowski, 3 Dawid Kubicz, 21 Michał Czabanowski (55’ 15 Sebastian Strózik), 17 Przemysław Jakwert, 26 Krzysztof Kwiatkowski (77’ 14 Mateusz Pałach), 18 Maciej Raś (68’ 20 Przemysław Tramsz), 10 Sebastian Kuchta, 11 Kamil Misa (55’16 Mateusz Bębnowski), 9 Patryk Wojtasik

Warta Poznań – FC Wrocław Academy Wrocław 0:2 – spotkanie zaległe z 3. kolejki

Bramki: Patryk Caliński, Patryk Szczebelski

Centralna Liga Juniorów grupa zachodnia

 DrużynaM. Pkt.Bramki
1Lech Poznań266578:23
2Pogoń Szczecin266167:24
3FC Wrocław Academy Wrocław 264751:25
4Zagłębie Lubin264748:35
5Bałtyk Koszalin264248:37
6Lechia Gdańsk263945:32
7Warta Poznań263640:32
8Śląsk Wrocław263439:50
9Górnik Zabrze263431:29
10Falubaz Zielona Góra263326:31
11Arka Gdynia263338:43
12Gwarek Zabrze263141:39
13Ruch Chorzów 263140:42
14Pomologia Prószków251923:52
15Zawisza Bydgoszcz261827:55
16Arka Nowa Sól25712:105

Źródło: własne/laczynaspilka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi