„Kopnął w biurko i rzucił w Prezesa kuwetką na dokumenty” Jest komunikat Motoru po incydencie

Motor Lublin

Zdjęcie: Motor Lublin

Nie milkną echa po awanturze między prezesem klubu Motor Lublin, Pawłem Tomczykiem a trenerem Goncalo Feio. Klub w komunikacie postanowił poinformować o całym zdarzeniu.

Punkt zapalny konfliktu

Przewodnicząca Rady Nadzorczej Klubu Motor Lublin S.A w komunikacie do mediów przedstawiła przebieg wydarzeń wczorajszego wieczora. Po meczu między Motorem Lublin a GKS Jastrzębie S.A, trener Goncalo Feio miał obrazić Rzecznik Prasową Klubu. Pani Paulina Maciążek w związku z tym odmówiła udziału w konferencji prasowej z trenerem.

Ostra wymiana zdań

Po konferencji prasowej miało dojść do wymiany zdań pomiędzy trenerem a prezesem klubu Pawłem Tomczykiem, czytamy dalej w komunikacie.”Trener Gonçalo Feio, w obecności innych osób kopnął w biurko i rzucił w Prezesa Pawła Tomczyka kuwetką na dokumenty, która uderzyła go w głowę”. Słowa te potwierdzają wcześniejsze doniesienia dziennikarzy. Jednocześnie potwierdzono czym został uderzony prezes klubu. Wobec przedmiotu, którym miał uderzyć trener Feio pojawiło się wiele plotek. Niektórzy dziennikarze informowali o segregatorze, jeszcze inni o metalowej tacy na dokumenty, a jeszcze inni o metalowym pudełku na chusteczki.

Stan zdrowia prezesa Tomczyka

Klub poinformował również o stanie zdrowia prezesa Tomczyka. W komunikacie czytamy, że prezes doznał urazu głowy i musiał być hospitalizowany. Podano również, że poszkodowany przebywa na zwolnieniu lekarskim, „a jego stan zdrowia nie pozwala na pełnienie obowiązków służbowych”.

Wyjaśnienia trenera

Po raz pierwszy poinformowano nas również o części wyjaśnień trenera Feio. Podano jednak tylko bardzo niewielką część. Trener Goncalo Feio miał sugerować, że prezes Paweł Tomczyk był w trakcie zdarzenia pod wpływem alkoholu. Klub stanowczo zaprzeczył takiemu twierdzeniu, informując, że wykonano w szpitalu badanie prezesa, które nie wykazało w jego organizmie alkoholu.

Co będzie dalej?

Dni Goncalo Feio wydają się policzone. Klub jednak nie poinformował o jego przyszłości. Poinformował za to o decyzji prezesa klubu, który postanowił oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej. Ponadto w komunikacie pojawiła się informacja o tym, że Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

O dalszych wydarzeniach w tej sprawie, będziemy informować na łamach portalu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x