własne

Motor Lublin – jedyny zespół, który nie stracił punktów w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Drużyna z Lublina prowadzi w grupie wschodniej z kompletem zwycięstw. Motor pokonał na własnym boisku zespół beniaminka MKS Ełk (5:1). W tym spotkaniu dwie bramki zdobył Michał Maliszewski. Drugą pozycję w tabeli zajmuję Jagiellonia Białystok z dziewięcioma punktami na koncie. W 4. kolejce Jaga wygrała z GKS Bełchatów (2:0) oraz przegrała z Legią Warszawa (3:4) – w spotkaniu zaległym z pierwszej kolejki. Po siedem punktów w tabeli posiadają zespoły: UKS SMS Łódź, Korona Kielce, Stal Rzeszów, Legia Warszawa (bez jednego meczu) oraz Cracovia. Warto wyróżnić grę Sebastiana Palonek zawodnika Hutnika Nowa Huta (Kraków), Palonek zdobył trzy bramki w meczu z Koroną Kielce. Spotkanie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z Legią Warszawą zostało przełożone na drugiego września. W grupie zachodniej na czele tabeli z dziewięcioma punktami znajdują się zespoły Pogoni Szczecin (bez jednego meczu) oraz Arka Gdynia. Portowcy pokonali Pomologię Prószków (4:0), w tym dwie bramki strzelił Rafał Maćkowski. Dla Maćkowskiego to już piąta bramka w tym sezonie CLJ. Po siedem punktów w tabeli mają zespoły: Lech Poznań, FC Wrocław Academy Wrocław (oba zespoły bez jednego meczu) a także Górnik Zabrze. Poznański Lech wygrał z Śląskiem Wrocław (7:2), potwierdzając tym samym, że należy do jednego z faworytów całych rozgrywek. Dla Kolejorza cztery bramki zdobył Paweł Tomczyk, i trzy Marek Mróz. Lech również rozegrał zaległe spotkanie z pierwszej kolejki – remis z UKP Zielona Góra (2:2). Warto wyróżnić Bartosza Pikula z Górnika Zabrze strzelca dwóch bramek. Aktualnie najlepszymi strzelcami w rozgrywkach są: Andrzej Trubeha (Stal Rzeszów) – grupa wschodnia, Rafał Maćkowski (Pogoń Szczecin), Bartosz Pikul (Górnik Zabrze) oraz Paweł Tomczyk (Lech Poznań) – grupa zachodnia, strzelcy 5 bramek.

GRUPA WSCHODNIA

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Legia Warszawa przełożony

ŁKS Łódź – Wisła Kraków 0:0

Składy: 

ŁKS: 33 Damian Piotrowski – 35 Adrian Ślęzak, 8 Konrad Poprawa, 31 Kamil Zawadowski, 5 Kamil Malinowski (46’ 3 Jakub Olejniczak), 69 Jan Sobociński, 10 Piotr Pyrdoł (80’ 28 Tomasz Michalak), 99 Oskar Koprowski, 88 Damian Henc, 20 Łukasz Serafinowicz (70’ 29 Damian Nowacki), 25 Przemysław Nawrocki

Wisła: 1 Kais Al-Ani – 6 Kamil Szlachta, 4 Jakub Ptak, 5 Bartosz Dyszy, 3 Adrian Ryś, 2 Arkadiusz Chlebowski, 11 Filip Szczypkowski, 8 Bartłomiej Purcha, 9 Mikołaj Tracz, 10 Grzegorz Kociołek, 7 Ernest Świętek (60’ 14 Patryk Skrzypniak)

Stal Rzeszów – TOP 54 Biała Podlaska 1:1 (0:0)

Bramki: Kajetan Ochalik 88’ – Kacper Stalewski 58’

Składy: 

Stal: 1 Matthew Korziewicz – 2 Bartosz Góra, 3 Fabian Bober, 4 Kajetan Ochalik, 5 Sebastian Drożdż (69’ 15 Jakub Woźniak), 6 Mateusz Prokop (60’ 18 Sebastian Motyl), 7 Jakub Sroka, 8 Sławomir Wójcik (62’ 14 Krystian Stanowski 88’ 13 Artur Gniewek), 19 Arkadiusz Gil, 10 Jakub Kloc, 11 Andrzej Trubeha

TOP 54: 77 Karol Stańczuk – 19 Kacper Dmitruk, 2 Mateusz Jarzynka, 13 Kacper Stalewski, 5 Patryk Paszkiewicz, 16 Michał Gromysz (46’ 6 Marcin Wieliczuk), 15 Aleksander Paluch, 10 Maciej Oleksiuk (80’ 8 Rafał Cąkała), 11 Tomasz Andrzejuk, 4 Bartłomiej Pastuszewski (60’ 17 Maciej Oleszczuk), 9 Dawid Gregoruk (90’ 14 Mateusz Panasiuk)

GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)

Bramki: Damian Toczydłowski 62’, Kacper Piechniak 74’

Składy: 

GKS: 54 Daniel Niżnik – 61 Bartłomiej Ozga (65’ 41 Maciej Walczak), 42 Kacper Kokosza, 62 Grzegorz Kowalski, 91 Michał Lewandowski, 29 Kacper Banasiak (70’ 50 Maciej Węglewski), 57 Oskar Mazerant (78’ 65 Marcin Rakowski), 69 Hubert Berłowski (85’ 59 Kacper Podedworny), 26 Marcin Ryszka, 80 Jacek Bloch, 43 Filip Przybylski

Jagiellonia: 12 Hubert Gostomski – 5 Bartosz Ciborowski, 19 Patryk Niemczynowicz, 4 Mateusz Maliszewski, 17 Marcin Pigiel, 8 Dominik Prusaczyk, 20 Patryk Koncewicz (87’ 16 Jakub Tomar), 2 Paweł Olszewski (90’ 11 Mateusz Oksieńczuk), 13 Paweł Kaczmarczyk, 14 Damian Toczydłowski (85’ 7 Michał Domański), 9 Kacper Piechniak (82’ 3 Tomasz Panek)

Motor Lublin – MKS Ełk 5:1 (3:1)

Bramki: Michał Maliszewski 23’, 39’, Marcin Michota 36’, Jakub Bednara 60’, Przemysław Ilczuk 89’ – Mateusz Skonieczka 9’

Składy: 

Motor: 12 Piotr Piotrowski – 17 Jakub Bednara, 4 Sebastian Gołębiowski, 23 Szymon Kamiński, 3 Michał Kowalczyk, 15 Michał Maliszewski, 20 Marcin Michota (70’6 Piotr Chodziutko), 7 Norbert Pioś, 19 Kacper Waniowski (55’10 Krystian Brudz), 16 Maciej Welman (46’14 Bartłomiej Tkaczuk), 9 Adrian Zieliński (59’ 8 Przemysław Ilczuk)

MKS: 12 Oliver Konopko – 14 Aleksander Bobrowski, 13 Arkadiusz Bogdaniuk, 9 Dawid Cwalina, 11 Dawid Grzybowski (55’21 Arkadiusz Karbownik ‘), 8 Hubert Kalicki, 6 Mateusz Krysiński (80’5 Dawid Ejza), 16 Patryk Rosoliński (75’22 Mateusz Jaremkiewicz), 17 Marcin Sirant, 10 Mateusz Skonieczka (46’20 Kacper Kaźmierczak), 18 Maciej Zieniewicz

Korona Kielce – Hutnik Nowa Huta (Kraków) 1:3 (1:1)

Bramki: Piotr Poński 21’ – Sebastian Palonek 8’, 71’, 89’

Składy: 

Korona: 12 Bartłomiej Majcherczyk – 19 Bartosz Guz, 4 Piotr Tasarz, 15 Michał Cedro, 3 Maciej Kolasa (78’ 2 Piotr Cheda), 16 Paweł Smoleń, 10 Michał Mokrzycki (46’ 5 Adrian Olekszyk), 11 Krystian Gębalski, 18 Krystian Sornat (46’ 6 Kacper Chudecki), 17 Arkadiusz Krzymieński, 14 Piotr Poński (75’ 24 Paweł Kuchciński)

Hutnik: 1 Dorian Frątczak – 17 Sebastian Dyląg (60’15 Bartosz Żak), 20 Karol Filipek (75’8 Jerzy Polański), 4 Piotr Filipek, 19 Sebastian Jacak (46’7 Jakub Tracz), 13 Łukasz Kędziora, 6 Michał Łepkowski, 16 Antoni Mielecki, 10 Sebastian Palonek, 3 Szymon Pojedyniec, 9 Borys Słuszniak (52’11 Hubert Pachowicz)

Cracovia – Stal Mielec 1:1 (0:0)

Bramki: Dawid Surma 82’(k) – Szymon Urbaniak 64’

Składy: 

Cracovia: 23 Adam Wilk – 92 Daniel Najduch, 4 Dominik Chochołek, 3 Dominik Pieprzyca, 14 Kamil Pestka, 33 Mateusz Dara (90’44 Jakub Więcławek), 7 Dariusz Żaba, 70 Beniamin Jeż (52’37 Bartosz Czarnecki), 10 Szymon Kiebzak (58’32 Dawid Pawlusiński), 11 Dawid Surma, 95 Filip Sroka (74’96 Grzegorz Gawle)

Stal: 12 Marcin Wieczerzak – 3 Mateusz Herda, 4 Marcin Szewc, 5 Kamil Rokita (89’11 Szymon Dulias), 7 Przemysław Koszel, 8 Hubert Klimek (46’20 Damian Baran), 9 Szymon Urbaniak, 10 Grzegorz Płatek, 13 Dominik Szydło, 14 Damian Bawor (75’18 Konrad Misztal), 17 Wojciech Byszewski (82’6 Mateusz Czyżycki)

MKS Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 1:2 (1:1)

Bramki: Dawid Brzeski 15’ – Krzysztof Wojciechowski 34’, Patryk Miarka 90’+2

Składy: 

MKS: 25 Tomasz Siryk – 4 Damian Dudek, 7 Patryk Osiak, 8 Sebastian Dudek, 9 Mateusz Małek (85’23 Jakub Mierzejewski), 11 Czarek Sauczek, 13 Patryk Zych (90’2 Aleksander Osowski), 15 Mateusz Kijewski (80’5 Jan Mater), 18 Kacper Roszak-Kasza, 19 Igor Korczakowski (72’10 Dawid Rybak), 27 Dawid Brzeski

UKS: 26 Jakub Bursztyn – 25 Adrian Pęgowski, 4 Krzysztof Wojciechowski, 21 Przemysław Iwański, 5 Oktawian Obuchowski, 7 Karol Korski, 8 Mateusz Księżak, 6 Patryk Miarka, 16 Bartłomiej Maćczak, 11 Bartłomiej Sot (72’18 Przemysław Jurków), 9 Rafał Biernat

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 3:4 (1:3) – spotkanie zaległe z 1. kolejki

Bramki: Dawid Polkowski 4’, Mateusz Maliszewski 59’, Marcin Pigiel 61’ – Bartosz Skowron 2’, 25’, Michał Trąbka 43’, Tomasz Nawotka 63’

Składy: 

Jagiellonia: 1 Kamil Dobreńko – 2 Paweł Olszewski, 6 Artur Renkowski, 4 Mateusz Maliszewski, 17 Marcin Pigiel (85’3 Tomasz Panek), 8 Dominik Prusaczyk (46’19 Patryk Niemczynowicz), 13 Paweł Kaczmarczyk, 10 Dawid Polkowski, 7 Michał Domański (72’11 Mateusz Oksieńczuk), 20 Patryk Koncewicz, 9 Kacper Piechniak (72’14 Damian Toczydłowski)

Legia: 1 Radosław Majecki – 2 Bartosz Skowron, 3 Mateusz Hołownia (80’14 Adrian Gapczyński), 4 Jakub Szrek, 5 Mateusz Żyro, 6 Maciej Ostrowski, 7 Grzegorz Aftyka (46’21 Miłosz Kozak), 8 Filip Karbowy, 9 Tomasz Nawotka, 20 Michał Trąbka (46’16 Miłosz Szczepański), 11 Mateusz Leleno (60’17 Konrad Michalak)

Centralna Liga Juniorów grupa wschodnia

 DrużynaM. Pkt.Bramki
1Jagiellonia Białystok266681:27
2Legia Warszawa266160:22
3UKS SMS Łódź265248:25
4Korona Kielce264636:28
5Motor Lublin264243:40
6Wisła Kraków254033:24
7MKS Polonia Warszawa253949:40
8Cracovia263835:32
9Stal Mielec263544:35
10GKS Bełchatów263425:32
11 ŁKS Łódź263231:40
12TOP Biała Podlaska262527:44
13Stal Rzeszów262130:40
14KSZO Ostrowiec Świętokrzyski261926:44
15MKS Ełk261826:72
16Hutnik Nowa Huta261130:79

GRUPA ZACHODNIA

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)

Bramki: Mateusz Węsierski 3’, Jakub Kłosowski 35’, Jakub Wawszczyk 79’ – Dawid Pakulski 89’(k)

Składy: 

Arka: 1 Arkadiusz Moczadło – 15 Dawid Wańczuk (70’16 Damian Gębiś), 22 Mateusz Skrzypczak, 6 Maciej Kaszorek, 2 Jakub Wawszczyk, 10 Maksymilian Hebel (55’29 Błażej Białek), 23 Adam Wolak (46’17 Norbert Hołtyn), 20 Jakub Kłosowski, 19 Dawid Pobłocki, 8 Jakub Stepnowski (60’27 Bartosz Olszewski), 9 Mateusz Węsierski

Zagłębie: 1 Jakub Rzeszut (46’12 Grzegorz Pyzio) – 2 Mateusz Polak (66’13 Damian Pawłowski), 3 Dominik Jończy, 4 Jakub Ostrowski (53’17 Olaf Nowak), 5 Paweł Bieliński (46’16 Kacper Szymankiewicz), 6 Bartosz Ciesielski, 7 Damian Maślej, 8 Łukasz Soszyński, 9 Mateusz Piotrowski, 10 Dawid Pakulski, 11 Adrian Nowacki

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 7:2 (3:1)

Bramki: Marek Mróz 9’(k), 17’, 51’, Paweł Tomczyk 30’, 76’(k), 84’, 90’+3 – Artur Łuczkiewicz 16’(k), 45’+1

Składy: 

Lech: 27 Miłosz Mleczko – 21 Jakub Zagórski, 5 Kacper Wojdak (46’4 Jakub Pawlicki), 17 Filip Nawrocki, 3 Jan Andrzejewski, 10 Maciej Spychała, 18 Jakub Moder (79’16 Damian Sierant), 22 Marek Mróz (65’6 Kacper Friska), 20 Robert Gumny, 11 Benjamin Bednarz (56’7 Tymoteusz Klupś), 8 Paweł Tomczyk

Śląsk: 1 Mateusz Sobczak – 16 Michał Babiec (60’15 Mateusz Czerwiński), 13 Mariusz Idzik, 8 Tobiasz Jarczak, 10 Mikołaj Kotfas, 6 Michał Kuriata (60’18 Nikodem Aleksandrowicz), 4 Artur Łuczkiewicz, 9 Kamil Majgier (46’14 Rafał Kurzynoga), 3 Dawid Matuszewski, 11 Maciej Pałaszewski (70’5 Damian Kalarus), 17 Mateusz Stempin

Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

Bramka: Artur Stawikowski 51’(k)

Składy: 

Lechia: 1 Kajetan Zalewski – 2 Kacper Szreder, 3 Arkadiusz Korpalski, 4 Cezary Głon, 5 Artur Stawikowski, 6 Tomasz Makowski, 7 Maciej Bubiec (60’15 Oskar Rynkowski), 8 Daniel Woźniak (46’17 Karol Fila), 9 Albin Teresiński (40’18 Dawid Karczewski), 10 Juliusz Letniowski (75’16 Oskar Paprzycki), 11 Igor Michalski

Zawisza: 1 Mateusz Złotogórski – 13 Damian Michalski, 17 Michał Wawrzyniak, 32 Hubert Oblizajek, 23 Igor Witczak, 16 Oskar Repka, 11 Daniel Włosiński, 7 Norbert Czachorowski (62’9 Kamil Zieliński), 6 Oskar Andrzejewski (74’5 Tomasz Żyliński), 30 Marcin Słowiński (50’12 Adam Owsianny), 14 Wiktor Babiński (76’8 Damian Siek)

Pogoń Szczecin – Pomologia Prószków 4:0 (1:0)

Bramki: Rafał Maćkowski 44’, 79’, Fabian Pach 68’, Sebastian Kowalczyk 76’

Składy: 

Pogoń: 12 Daniel Kusztan – 28 Patryk Adamczuk, 16 Sebastian Kowalczyk (75’14 Aron Stasiak), 11 Gracjan Kuśmierek (60’ 26 Fabian Pach), 15 Jakub Kuzko, 10 Rafał Maćkowski, 22 Paweł Marczuk, 99 Krystian Peda (75’Błażej Starzycki), 7 Jakub Piotrowski, 17 Szymon Waleński, 19 Krystian Ziółkowski (65’23 Jakub Bartosik)

Pomologia: 1 Filip Żurawski – 22 Michał Błoński, 3 Dawid Kubicz, 7 Marcin Karwowski (73’2 Michał Boratyn), 21 Michał Czabanowski (60’16 Mateusz Bębnowski), 26 Krzysztof Kwiatkowski, 17 Przemysław Jakwert, 8 Kacper Kamiński (50’15 Sebastian Strózik), 10 Sebastian Kuchta (63’14 Mateusz Pałach), 18 Maciej Raś, 9 Patryk Wojtasik

Ruch Chorzów – UKP Zielona Góra 0:0

Składy: 

Ruch: 12 Kamil Grabara – 8 Michał Bobryk (71’9 Kamil Lewandowski), 18 Mikołaj Kawecki (80’16 Przemysław Bargiel), 15 Łukasz Siedlik (60’6 Damian Starowicz), 17 Jakub Sołdecki (84’2 Maciej Żukowski), 3 Patryk Stefański, 13 Dawid Szczepanik, 10 Dominik Szol, 4 Klaudiusz Szymura, 7 Jakub Żmuda, 11 Sebastian Żyłka

UKP: 1 Przemysław Krajewski – 2 Gracjan Komarnicki, 3 Jonatan Rybaczek, 5 Patryk Nidecki, 19 Nikolas Bąkiewicz, 15 Rafał Rogalski (70’8 Aron Athenstadt), 6 Kamil Konopski, 11 Kacper Lewicki (46’16 Patryk Lityński 85’4 Dawid Kędziora), 7 Szymon Kobusiński, 10 Radosław Żebrowski, 13 Ireneusz Butowicz (60’9 Fabian Tomaszewski)

Górnik Zabrze – Arka Nowa Sól 2:1 (2:0)

Bramki: Bartosz Pikul 12, 15 – Bartosz Żurawski 56

Składy: 

Górnik: 1 Bartosz Poloczek – 2 Paweł Dryk, 3 Łukasz Saborowski (8’13 Daniel Wajsak), 4 Rafał Lewandowski, 5 Michael Zuzel, 6 Remigiusz Hojka, 7 Mateusz Kulanek (46’14 Szymon Weber), 8 Dominik Konieczny, 9 Bartosz Pikul, 10 Filip Żagiel, 11 Michał Chmurczyk (67’15 Jakub Dyląg)

Arka: 1 Damian Wiśniewski – 4 Jacek Korotyszewski, 2 Damian Nowak (46’5 Kamil Gorczyca), 21 Simon Rytwiński, 14 Bartłomiej Sznajder, 6 Michał Derewońko, 18 Michał Perszke, 11 Mateusz Leśniewski (65’9 Piotr Nitka), 10 Paweł Rojek (75’8 Sebastian Kieroński), 7 Patryk Zawojek (80’16 Kamil Bączak), 15 Bartosz Żurawski

FC Wrocław Academy Wrocław – Bałtyk Koszalin 2:1 (2:1)

Bramki: Rafał Potocki 10’, Adrian Tabaka 30’ – Maciej Andrzejczak 27’

Składy: 

FC Wrocław: 1 Damian Ziarko – 16 Marcin Wrotkowski, 5 Adrian Tabaka, 15 Paweł Kucharczyk, 81 Kacper Dobrowolski (70’14 Dawid Piech), 20 Grzegorz Kazimierowicz, 61 Andrzej Krawczyk (76’19 Mikołaj Łazarowicz), 77 Rafał Potocki, 21 Adrian Łyszczarz (65’2 Jakub Kierkiewicz), 8 Patryk Caliński (84’83 Karol Kosik), 68 Patryk Szczebelski

Bałtyk: 1 Wojciech Jaroszko – 7 Jakub Drozdowski, 5 Marcin Budnik (70’22 Bartosz Jachemek), 21 Patryk Jachemek (85’20 Nikodem Głowacki), 2 Adrian Kwiatkowski, 3 Michał Lampa (62’13 Daniel Buszowiecki), 4 Maciej Andrzejczak, 8 Wojciech Kołakowski, 10 Filip Karmański, 17 Bartosz Ziółkowski (49’19 Wiktor Naworski), 11 Filip Tylczyński

Gwarek Zabrze – Warta Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: Andrzej Wąsik 63’, Filip Poklek 79’ – Piotr Kalak 70’

Składy: 

Gwarek: 1 Wojciech Pietrzak – 3 Adrian Gryszkiewicz, 11 Dominik Lasik, 17 Szymon Mandrela, 4 Filip Poklek, 6 Dominik Smoczyński, 2 Dominik Strączek, 16 Mateusz Vogel, 9 Andrzej Wąsik, 8 Tomasz Wieczorek (73’15 Mateusz Majewski), 7 Szymon Żurkowski

Warta: 93 Wiktor Beśka – 2 Mateusz Wypych, 4 Adrian Kruszyński, 5 Mikołaj Nowak, 13 Oskar Kozłowski, 16 Patryk Pawłowski, 3 Bartosz Kalupa (65’14 Piotr Kalak), 11 Adrian Chopcia (88’18 Łukasz Michalak), 7 Patryk Zandecki (70’17 Witold Walkowiak), 10 Piotr Gąska (75’8 Patryk Kieliba), 6 Adrian Szynka

UKP Zielona Góra – Lech Poznań 2:2 – spotkanie zaległe z 1. kolejki

Bramki: Radosław Żebrowski 20’, Szymon Kobusiński 68’ – Dawid Kurminowski 74’, Paweł Tomczyk 90’+4

Składy: 

UKP: 1 Przemysław Krajewski – 4 Gracjan Komarnicki, 5 Jonatan Rybaczek, 15 Patryk Nidecki, 2 Nikolas Bąkiewicz, 6 Kamil Konopski, 11 Szymon Kobusiński, 8 Aron Athenstadt (65’9 Jędrzej Król), 16 Rafał Rogalski (46’13 Ireneusz Butowicz), 10 Radosław Żebrowski, 7 Kacper Lewicki (75’17 Dawid Kędziora)

Lech: 27 Miłosz Mleczko – 20 Robert Gumny, 5 Marcin Banaszak (57’18 Jakub Moder), 17 Filip Nawrocki, 3 Jan Andrzejewski, 4 Jakub Pawlicki, 10 Maciej Spychała, 22 Marek Mróz (46’14 Krzysztof Gładosz), 11 Benjamin Bednarz (67’19 Tymoteusz Klupś), 15 Tymoteusz Puchacz (46’8 Paweł Tomczyk), 9 Dawid Kurminowski

Źródło: własne/laczynaspilka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi