City triumfuje nad United

Było to spotkanie zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli Premier League, obie zdobyły siedem punktów. Rok temu na City of Manchester Stadium, po fantastycznym meczu zwyciężyły Czerwone Diabły! Bramkę na 3:2. Dzisiaj apetyty kibiców na bramki były wielkie.

W 16. minucie piłkę z lewej strony dorzucił Kolarow, a tam pięknym strzałem z woleja popisał się Sergio Aguero i mieliśmy prowadzenie City. Podopieczni Davida Moyesa walczyli dzielnie o wyrównanie, ale nie byli wstanie zagrozić bramce strzeżonej przez Joe Harta. W 45. minucie wynik podwyższył Yaya Toure, który rozgrywał kapitalne spotkanie.

Wydawało się, że United wyjdą podrażnieni tym niekorzystnym wynikiem. W 47. minucie w pole karne dośrodkował Negredo, a z najbliższej odległości piłkę wpakował do siatki po raz drugi Sergio Aguero. Chwilę później gwóźdź do trumny przybił Francuz Semir Nasri, który wykorzystał podanie od Jesusa Navasa. Bramkę na otarcie łez strzelił Wayne Rooney. Z rzutu wolnego przymierzył idealnie w okienko.

Dzięki zwycięstwu The Citizens wskoczyli na trzecią pozycję, tracąc do lidera Arsenalu Londyn dwa punkty. Nie najlepiej sezon rozpoczęły Czerwone Diabły, które są na odległym miejscu 8.

Manchester City – Manchester United 4:1 (2:0)
Aguero 16′, 47′, Toure 45, Nasri 50′ – Ronney 87′

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Nastasic, Kolarov – Nasri, Fernandinho, Toure, Navas (71′ Milner) – Aguero (86′ Javi Garcia), Negredo (75′ Dzeko)