Chelsea wygrywa, Maccabi w “10”

Maccabi Tel Aviv przegrało  na własnym stadionie z Chelsea Londyn 0:4. Drużyna Mourinho dzięki zwycięstwu zajęła pierwsze miejsce w grupie G z 10 oczkami, natomiast zawodnicy z Izraela dalej nie zdobyli nawet punktu.

Pierwszą groźną sytuację na początku spotkania zmarnowali piłkarze Maccabi. Była to jedna z nielicznych okazji gospodarzy w pierwszej odsłonie – w kolejnych minutach inicjatywę przejmowała ekipa gości. Chelsea wyszła wysoko na połowę Maccabi, nie zostawiając oponentom zbyt dużo miejsca na rozgrywanie piłki. „Dominacja” The Blues przyniosła efekt w postaci bramki w 21 minucie: chaos w polu karnym wykorzystał Gary Cahill, który z bliska pokonał dobrze dysponowanego Rajkovicia. Drużyna z Izraela ograniczyła się do sporadycznych wypadów na połowę Chelsea. W 41 minucie za bezsensowne kopnięcie Diego Costy z boiska wyleciał Tal Ben Haim. Tym samym, Maccabi stanęło w drugiej połowie przed bardzo trudnym zadaniem…

… chociaż, grając w dziesiątkę piłkarze Jokanovica stworzyli lepsze okazje na strzelenie bramki – swoje sytuacje po kontratakach zaprzepaścili Dasa i Zahavi. Ostatnie 20 minut należało do mistrzów Anglii – w 73 minucie Willian trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego, natomiast 5 minut później z piątego metra z główki trafił Oscar (po dośrodkowaniu Rahmana). Chelsea kontrolowała mecz do końca, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił Zouma, znów po stałym fragmencie gry.

Sammy Ofer Stadium, Tel Aviv, 20:45 24.11.2015r.

Maccabi Tel Aviv 0:4 Chelsea

0:1 Gary Cahill 21’
0:2 Willian 73’