Carabao Cup: Manchester United bliżej finału na Wembley. Pełna kontrola spotkania, Weghorst z pierwszą bramką

Marcus Rashford

W pierwszym starciu półfinałowego meczu Carabao Cup, Manchester United pokonał 3:0 gospodarzy z Nottingham Forest. Bramki zdobywali Rashford, Weghorst i Fernandes. Zwycięstwo to stawia podopiecznych Ten Haga w komfortowej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień.

Półfinały w Pucharze Ligi Angielskiej (Carabao Cup) są rozgrywane w formie dwumeczu. Dzisiaj jeszcze nie poznaliśmy drużyny, która 26 lutego zagra na Wembley. Bliższy upragnionego finału jest Manchester United, który wygrał 3:0 z Nottingham Forest na wyjeździe. Dokładnie za tydzień w środę odbędzie się starcie rewanżowe na Old Trafford. W poprzedniej rundzie “The Tricky Trees” pewnie wyeliminowali 4:1 Blackburn, a “Czerwone Diabły” poradziły sobie z Charltonem bez żadnych problemów (3:0).

Goście  wyszli na prowadzenie bardzo szybko, bo w 6. minucie za sprawą Marcusa Rashforda. Odważnie pobiegł on z piłką z własnej połowy w stronę bramki strzeżonej przez Henesseya, po drodze minął kilku rywali i nie dał gospodarzom żadnych szans na zatrzymanie jego szarży. W pierwszych 20. minutach goście byli stroną dominującą. Nottingham Forest  popełniało dużo prostych błędów. Gospodarze mieli problemy z przyjęciem, a niedokładnie podania zapraszały United do kolejnych dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku. W 23. minucie niespodziewanie oglądaliśmy wyrównanie wyniku za sprawą Surridgea, jednak po interwencji sędziów z VAR bramka została anulowana przez pozycję spaloną. W drugim kwadransie spotkania, podopieczni Stevea Coopera dostali wiatr w żagle szukając wyrównania, ale ich próby były nieskuteczne. Kiedy wydawało się, że już nic do przerwy nie wydarzy się, goście podwyższyli wynik. W 45. minucie gola po dobitce zdobył Weghorst. Do przerwy 2:0 dla Manchesteru United.

Druga połowa

Po zmianie stron oglądaliśmy podobny przebieg wydarzeń boiskowych co w pierwszej połowie. Nottingham Forest brakowało dokładności i zimnej krwi pod bramką rywala kiedy nadarzyła się obiecująca sytuacja. W 60. minucie potężny strzał z narożnika pola karnego oddał Brennan Johnson. Niestety piłka po jego strzale przeleciała kilka centymetrów ponad poprzeczką. W dalszej części gry gospodarze nie potrafili mocniej zagrozić hiszpańskiemu golkiperowi i jego czystemu koncie. W 89. minucie Bruno Fernandes ustalił wynik starcia na 3:0. Chwilę później sędzia Michael Oliver zagwizdał po raz ostatni. Manchester United z niezłą przewagą bramkową będzie przystępować do rewanżowego starcia. Po wtorkowym i środowym meczu to Newcastle i “Czerwone Diabły” są bliżej Wembley!

25.01.20023, Półfinał Pucharu Ligi Angielskiej, City Ground (Nottingham)

Nottingham Forest – Manchester United 0:3 (0:2)

Marcus Rashford 6′, Wout Weghorst 45′, Bruno Fernandes 89′

Nottingham Forest: Hennessey – Aurier, Worrall, McKenna, Lodi (73′ Williams) – Danilo (59′ Colback), Freuler, Gibbs-White (73′ O’Brien), Gustavo Scarpa (64′ Lingard) – Surridge (64′ Dennis), Johnson

Manchester United: De Gea – Malacia, Martinez, Lindelof, Wan-Bissaka – Eriksen (71′ Fred), Casemiro, Rashford (57′ Garnacho), Fernandes, Antony (71′ Pellistri) – Weghorst (85′ Elanga)

Żółte kartki: Pellistri

Sędzia: Michael Oliver