Całe skrzydło szpitalne do dyspozycji Neymara

W szpitalu Master Dei w południowo-wschodniej Brazylii, trwają pieczołowite przygotowania do przyjęcia Neymara. MARCA donosi, że gwiazda reprezentacji Brazylii będzie miała do dyspozycji całe szpitalne skrzydło.

W 80. minucie ligowego meczu z Marsylią, Neymar niefortunnie obciążając staw skokowy, doznał niepokojąco wyglądającej kontuzji. Badania wykazały skręcenie stawu skokowego i pęknięcie piątej kości śródstopia.

Gdy dwa dni temu ojciec Brazylijczyka poinformował, że jego syn nie zagra w rewanżowym meczu 1/8 Ligi Mistrzów z Realem Madryt i tym samym podda się operacji, stało się jasne, że celem piłkarza PSG, jest całkowite wyleczenie się do mundialu w Rosji.

Operacja pękniętej kości zostanie wykonana w sobotę. Na sali operacyjnej znajdą się lekarze reprezentacji Brazylii, doktor Rodrigo Lasmar i Gerard Saillant, który w 2000 roku operował Ronaldo Nazario po urazie kolana. Neymar przyleciał do Rio de Janeiro w czwartek, później przesiadł się do prywatnego samolotu, aby udać się do swojej rezydencji w Mangaratiba. Poruszał się na wózku.

Lokalne media domniemają, iż Maxwell i Saillant, przybędą do Brazylii w czwartek, czyli w ten sam dzień, w którym Neymar uda się do szpitala w Belo Horizonte. Lasmar powiedział Globo, że nie jest do końca pewien czy piłkarz wróci do Paryża czy będzie kontynuował rekonwalescencję w Brazylii.

Brazylijski lekarz szacuje przerwę Neymara na okres od dwóch i pół, do trzech miesięcy. Do gry wróciłby pod koniec maja, trzy tygodnie prze Mistrzostwami Świata w Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.