Bundesliga: Znakomita passa Stuttgartu trwa nadal, cały mecz Tytonia

W ostatnim sobotnim spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi VfB Stuttgart pokonało Hamburger SV 2:1. Między słupkami gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Tytoń. Honorowe trafienie dla gości zdobył Artjoms Rudnevs.

Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Pierwsza bramka dla gospodarzy została zdobyta po samobójczym trafieniu Aarona Hunta. Na kwadrans przed końcem wyrównał były piłkarz Lecha Poznań, Artjoms Rudnevs, który na placu gry pojawił się dwie minuty wcześniej. Wynik spotkania na minutę przed końcem ustalił Artem Kravets. Dla 26-letniego Ukrainca, który w zimie przyszedł z Dynama Kijów była to premierowa bramka na boiskach Bundesligi.

Podopieczni Alexandera Zornigera wygrali trzeci mecz z rzędu. Dzięki temu, że są niepokonani od pięciu spotkań wydostali się ze strefy spadkowej i aktualnie z dorobkiem 21. punktów zajmują piętnaste miejsce w tabeli. Z goła odmienne nastroje panują w ekipie HSV, którzy przegrali trzecie kolejne spotkanie. “Rothosen“, którzy nie mogą wygrać od pięciu meczy z 22. punktami są na miejscu jedenastym.

W następnej kolejce HSV podejmie Kolen, a VFB zagra we Frankfurcie.

30.01.2016, godz. 18:30 VfB Stuttgart – Hamburger SV 2:1 (0:0)
1:0 – Aaron Hunt (66′) – bramka samobójcza
1:1 – Artjoms Rudnevs (75′)
2:1 – Artem Kravets (89′)
żółte kartki: Rene Adler, Aaron Hunt, Matthias Ostrzolek (Hamburger)