Bundesliga: Wyniki popołudniowych spotkań, gol Polaka

Kamil Chmielewski

Zakończyły się popołudniowe spotkania 17. kolejki niemieckiej Bundesligi. W najciekawszym meczu Dortmund pokonał w Bremie Werder 2:1, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Piszczek. Oprócz 31-latka grało jeszcze dwóch Polaków.

Obrońca reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie. W tym czasie oddał dwa strzały, wygrał jedenaście z dwudziestu trzech pojedynków oraz przebiegł 11,26 kilometra.
Dla Dortmundu była to pierwsza wyjazdowa wygrana po trzech meczach. Z kolei dla gospodarzy jest to przerwanie znakomitej passy – niepokonanej drużyny od pięciu meczy.

Ostatni w tabeli Darmstadt na Merck-Stadion am Bollenfalltor bezbramkowo zremisował z Monchengladbach. Gospodarze tym samym przerwali złą passę – czterech porażek z rzędu na własnym stadionie oraz ośmiu ogólnie. Z kolei goście zaliczyli ósmy wyjazdowy mecz nie wygranej. Druga wiadomość dla Źrebaków jest nieco lepsza. Ten remis oznacza przerwanie pięciu wyjazdowych porażek pod rząd. W ekipie gości na ostatnie trzy minuty pojawił się Eugen Polański.

Kolejny rekord biją Wieśniaki. Klub z przedmieścia Sinsheim wygrał w Augsburgu i tym samym nie przegrał już siedemnastego meczu w sezonie. Na dodatek przerwą passę – trzech remisów z rzędu. Z kolei Augsburg zakończył serię trzech domowych meczy bez porażki.

W Gelsenkirchen Schalke się przełamało. Klub z Zagłębia Rurhy wygrał od czterech meczy. Goście natomiast zanotowali drugą porażkę z rzędu.

Kolejna czerwona kartka została pokazana na Volkswagen Arena. Albin Ekdal w trzydziestej trzeciej minucie musiał już opuścić boisko. W zespole Wilków w ostatniej minucie wszedł Jakub Błaszczykowski. VFL zaliczył trzecią wygraną z rzędu i drugą na własnym stadionie

po siedmiu wcześniejszych meczach bez zwycięstwa przed własną publicznością.