Bundesliga: Werder traci punkty w ostatniej chwili

Bundesliga

W meczu rozpoczynającym 11. kolejkę niemieckiej Bundesligi Eintracht Frankfurt dzięki bramce w końcówce meczu wygrał 2-1 na swoim boisku z przedostatnim w tabeli Werderem Brema.

Fantastycznie w mecz wejść mogli goście. Już w 2. minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Zlatko Junuzović. Austriak otrzymał dogranie z lewej strony boiska, nie trafił jednak czysto w piłkę, a futbolówka odbiła się od nogi interweniującego Lukáša Hrádecký’ego. Co z tego, skoro gospodarze odpowiedzieli w sposób najlepszy z możliwych. W 17. minucie meczu fantastycznym uderzeniem popisał się Ante Rebić. 24-letni Chorwat uderzył wewnętrzną częścią stopy, nadając futbolówkę odpowiednią rotację, uniemożliwiając Jiříemu Pavlence skuteczną interwencję.

Prowadzony przez nowego szkoleniowca Werder nie zamierzał zbyt szybko się poddawać. w 24. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ogromne zamieszanie i szereg nieporozumień po stronie zawodników Eintrachtu wykorzystał Nikolas Moisander, strzelając wyrównującą bramkę. Goście pod wodzą Floriana Kohfeldta prezentowali się o wiele lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Zasypywali rywali dużą liczbą strzałów. Cudów w bramce Eintrachtu dokonywał Hrádecký, który wielokrotnie ratował skórę swojej drużynie.

Po przerwie więcej roboty miał Jiří Pavlenka, lecz sprowadzony ze Slavii Praga golkiper dobrze radził sobie z atakami rywali, szczególnie dobrze spisał się przy uderzeniach Jetro Willemsa. Akcjami zaczepnymi odpowiadali goście, lecz zarówno piłkarze jednej, jak i drugiej drużyny, w drugiej połowie spotkania pozostawali mocno nieskuteczni. Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem, to świetnym dośrodkowaniem popisał się wprowadzony z ławki rezerwowych Taleb Tawatha. Idealnie dograna piłka wylądowała na nodze Sebastiena Hallera, który strzelił swojego ósmego gola w tym sezonie i zapewnił trzy punkty swojej drużynie.

3 listopada 2017, 11. kolejka niemieckiej Bundesligi, Frankfurt nad Menem (Commerzbank-Arena), Widzów: 51 500

Eintracht Frankfurt – Werder Brema 2:1 (1:1)

Ante Rebić 17, Sebastien Haller 89 – Niklas Moisander 24

Eintracht: Lukáš Hrádecký – Marius Wolf, Carlos Salcedo, David Abraham, Simon Falette, Jetro Willems (Taleb Tawatha 79′) – Kevin-Prince Boateng, Makoto Hasebe, Marc Stendera (Mijat Gaćinović 67′) – Sebastien Haller, Ante Rebić (Luka Jović 75′).

Werder: Jiří Pavlenka – Theodor Gebre Selassie, Miloš Veljković, Nikolas Moisander, Ludwig Augustinsson – Maximilian Eggstein (Aron Jóhannsson 90′), Philipp Bargfrede (Florian Kainz 69′), Zlatko Junuzović, Thomas Delaney – Fin Bartels, Max Kruse.

Sędziował: Benjamin Brand.