Bundesliga: Stuttgart znów zwycięski

Bundesliga

W spotkaniu kończącym 10. kolejkę niemieckiej Bundesligi VfB Stuttgart wygrał 3-0 na swoim boisku z Freiburgiem. Goście praktycznie przez cały mecz musieli radzić sobie w osłabieniu.

To spotkanie od samego początku układało się fatalnie dla Freiburga. Już od 12. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę, z powodu czerwonej kartki dla Caglara Söyüncü. Tobias Stieler po użyciu technologii VAR zdecydował się na ukaranie defensora gości za zagranie ręką, które uniemożliwiło Danielowi Ginczkowi wyjście sam na sam z Alexandrem Schwolowem. Grający w przewadze gospodarze zdominowali wydarzenia na boisku. Owocem tego były dwie bramki zdobyte tuż przed przerwą. W 39. minucie dośrodkowanie Berkaya Özcana wykorzystał Ginczek, a tuż przed gwizdkiem strzałem głową wynik podwyższył Benjamin Pavard. W drugiej połowie Stuttgart wciąż przeważał, przypieczętował to jednak tylko jedną bramkę. W końcówce wynik spotkania ustalił wprowadzony z ławki Simon Terodde.

Poza kadrą gospodarzy z powodu urazu znalazł się Marcin Kamiński. Cały mecz na ławce Freiburgu spędzili Rafał Gikiewicz oraz Bartosz Kapustka.

29 października 2017, 10. kolejka niemieckiej Bundesligi, Stuttgart (Mercedes-Benz-Arena)

VfB Stuttgart – SC Freiburg 3:0 (2:0)

Daniel Ginczek 39, Benjamin Pavard 45, Simon Terodde 82

Stuttgart: Ron-Robert Zieler – Andreas Beck, Timo Baumgartl, Benjamin Pavard, Emiliano Insúa – Takuma Asano, Santiago Ascacíbar, Dzenis Burnic (Anto Grgić 84′), Berkay Özcan, Chadrac Akolo (Ailton 74′) – Daniel Ginczek (Simon Terodde 67′).

Freiburg: Alexander Schwolow – Pascal Stenzel, Robin Koch, Julian Schuster, Caglar Söyüncü, Christian Günter – Florian Niederlechner (Florian Kath 46′), Mike Frantz, Nicolas Höfler, Marco Terrazzino (Ryan Kent 46′) – Janik Haberer (Nils Petersen 75′).

Żółte kartki: Burnic, Ascacíbar, Beck.

Czerwona kartka: Caglar Söyüncü.

Sędziował: Tobias Stieler.