Bundesliga: Piłkarze z Lipska wracają na fotel lidera

facebook.com/rbleipzig

W najciekawszym meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi RB Lipsk pokonał przed własną publicznością Herthę Berlin 2:0 i przynajmniej do jutra powrócił na pierwsze miejsce w tabeli.

Wynik meczu na pięć minut przed przerwą otworzył Timo Werner, dla którego była to dziewiąta bramka w bieżących rozgrywkach. W sześćdziesiątej drugiej minucie na 2:0 podwyższył Willi Orban. Dla 24-letniego obrońcy był to drugi gol w sezonie.

W nastepnej serii spotkań w hicie rundy jesiennej RB Lipsk zagra na Allianz Arenie w Monachium z mistrzem Niemiec Bayernem. Z kolei Hertha, która zanotowała drugą porażkę z rzędu podejmie ostatni w tabeli Darmstadt.

17.12.2016, godz. 15:30 RB Lipsk – Hertha Berlin 2:0 (1:0)