Bundesliga: Pewne zwycięstwa Lipska i Wolfsburga

bundesliga

twitter.com

Na zakończenie 2. kolejki niemieckiej Bundesligi RB Leipizg i VfL Wolfsburg przedłużyły dobrą passę i odniosły zwycięstwa nad swoimi rywalami.

Zespół z Lipska po świetnej inauguracji nie zamierzał zwolnić tempa. Na swoim obiekcie podopieczni Juliana Nagelsmanna od początku mieli przewagę nad Eintrachtem Frankfurt. W 11. minucie po wrzutce z rzutu rożnego ładnym strzałem wynik spotkania otworzył Timo Werner. Dziewięć minut później w prostej sytuacji fatalnie spudłował Yussuf Poulsen. Duńczyk okazał się skuteczniejszy pod koniec meczu. W 80. minucie Poulsen wykorzystał dośrodkowanie Emila Forsberga i ładnym strzałem z powietrza pokonał Timo Horna po raz drugi w tym spotkaniu. Swoją chwilę radości mieli także sympatycy przyjezdnych. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Eintrachtu strzelił Gonçalo Paciência. Na więcej brakło już czasu oraz umiejętności, przez co RB Leipzig wygrywa 2:1 i przesuwa się na trzecią pozycję w lidze.

Dobre wejście w sezon kontynuuje także VfL Wolfsburg. W Berlinie “Wilki” objęły prowadzenie już w 9. minucie meczu po rzucie karnym wykorzystanym przez Wouta Weghorsta. Przewaga gości nad Herthą była bardzo wyraźna, czego wyraz dały ostatnie minuty spotkania. Najpierw, w 82. minucie bramkę strzelił Josip Brekalo, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Jérôme Roussillon.

RB Leipzig – Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)