Bundesliga: Pewna wygrana Bayeru Leverkusen, debiut ligowy Gumnego

W poniedziałkowy wieczór Bayer Leverkusen pewnie ograł ekipę Augsburga 3:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Lucas Alario, Moussa Diaby oraz Daniel Caligiuri. Swoją szansę na grę dostał także były zawodnik Lecha Poznań, Robert Gumny.

Gospodarze od samego początku byli nastawieni mocno ofensywnie, dość szybko udało im się przejąć inicjatywę. Pierwszego gola zobaczyliśmy już w 16. minucie, kiedy to ręką w polu karnym zagrał Raphael Framberger. Stały fragment na gola pewnie zamienił Lucas Alario. Goście zdołali wyrównać dopiero w drugiej połowie po bramce Daniela Caligiuriego. W 74. minucie Alario kolejny raz znalazł sposób na pokonanie Rafała Gikiewicza i ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Ostatnie słowo należało do Moussy Diaby’ego, który ostatecznie ustawił wynik. Swój ligowy debiut zaliczył także Robert Gumny, który pojawił się na boisku w 81. minucie.