Bundesliga: Derby dla Borussii

facebook.com

Borussia Dortmund nie dała najmniejszych szans Schalke 04, pokonując lokalnego rywala 3:0 (2:0).

Borussia Dortmund od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowała wydarzenia boiskowe. Podopieczni Luciena Favre swojego lokalnego rywala napoczęli po raz pierwszy w 55. minucie. Na listę strzelców wpisał się Manuel Akanji, który wykorzystał nieporadną interwencję Ronnowa. Sześć minut później gospodarze cieszyli się z kolejnego trafienia. Napastnik Erling Haaland po perfekcyjnym prostopadłym podaniu w wykonaniu Sancho, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którego pewnym strzałem pokonał. Wynik meczu w 78. minucie przypieczętował Mats Hummels. Niemiec pokonał Ronnowa strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Finalnie, Borussia Dortmund wygrała 3:0 z Schalke w 157. derbach Zagłębia Ruhry.