Bundesliga: Bramka i asysta Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Polska - Izrael / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę w meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski z 21 golami został tymczasowym liderem w klasyfikacji strzelców.

Wynik meczu już w szóstej minucie otworzył Lewy. Tuż przed przerwą, w drugiej minucie doliczonego czasu gry podwyższył Thomas Mueller. Pięć minut po zmianie stron było już 3:0. Autorem bramki został Leon Goretzka. Osiem minut później po strzale Thiago Alcantara gospodarze prowadzili czterema bramkami, a asystę przy golu Hiszpana zaliczył Robert Lewandowski. Wynik spotkania w 89. minucie ustalił Serge Gnabry.

25.01.2020, godz. 18:30 Bayern Monachium – Schalke Gelsenkirchen 5:0 (2:0)
Robert Lewandowski 6′, Thomas Mueller 45+2′, Leon Goretzka 50′, Thiago Alcantara 58′, Serge Gnabry 89′