Bundesliga: Borussia lepsza w Derbach Westfalii

W pierwszym niedzielnym meczu 12. serii spotkań niemieckiej Bundesligi na Signal Iduna Park w hicie kolejki Borussia Dortmund pokonała Schalke Gelsenkirchen 3:2. Łukasz Piszczek, obrońca reprezentacji Polski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Wynik spotkania w 30. minucie gry otworzył Shinji Kagawa po asyście Matthiasa Gintera. Warto wspomnieć, że 21- latek to konkurent Łukasza Piszczka. Długo nie cieszyli się gospodarze z prowadzenia, bowiem 120 sekund później Klaas-Jan Huntelaar wyrównał. Dwie minuty przed przerwą wywołany wcześniej do tablicy prawy obrońca gospodarzy, Matthias Ginter podwyższył na 2:1. Trzy minuty po zmianie stron Pierre-Emerick Aubameyang strzelił bramkę na 3:1. Gabończyk strzelił swoją czternastą bramkę i zrównał się z Robertem Lewandowskim. W 71. minucie wynik meczu ustalił Klaas-Jan Huntelaar bo wielkim błędzie Matsa Hummelsa.

08.11.2015, 15:30 Borussia Dortmund – Schalke Gelsenkirchen 3:2 (2:1)
1:0 – Shinji Kagawa
1:1 – Klaas-Jan Huntelaar
2:1 – Matthias Ginter
3:1 – Pierre-Emerick Aubameyang
3:2 – Klaas-Jan Huntelaar