Brytyjski miliarder planuje przejęcie Chelsea, w planach przebudowa Stamford Bridge

financialexpress.com


Brytyjski miliarder Nick Candy mówi, że planuje przejęcie Chelsea FC. Roman Abramowicz ze względu na liczne sankcje musi pozbyć się The Blues.

Inwazja Rosji na Ukrainę ma swoje konsekwencje w świecie futbolu. Rosyjsko-izraelski miliarder, który przejął w 2003 roku klub ze Stamford Bridge, wystawił go na sprzedaż. Abramowicz zaprzeczył, jakoby miał bliskie związki z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

W mediach zaczęły pojawiać się nazwiska potencjalnych kupców. 49-letni Nick Candy wierzy, że jego doświadczenie jako dewelopera może dać mu przewagę w planach odbudowy stadionu Stamford Bridge. Jest wielkim fanem The Blues próbuje stworzyć konsorcjum z wieloma międzynarodowymi inwestorami.

Chelsea ogłosiła plany budowy nowego 60-tysięcznego stadionu na terenie Stamford Bridge w 2015 roku, ale projekt został wstrzymany na czas nieokreślony trzy lata później. – Klub zasługuje na światowej klasy stadion i infrastrukturę, a wyjątkowa wiedza i doświadczenie pana Candy’ego w dziedzinie nieruchomości byłyby niezwykle cennym atutem w realizacji tej wizji – powiedział jego rzecznik w oświadczeniu.

Do tej pory zgłosili się między innymi – Szwajcarski miliarder Hansjorg Wyss i amerykański biznesmen Todd Boehly, którzy również zamierzają utworzyć konsorcjum. Turek Muhsin Bayrak mówi, że jest jednym z tych, którzy złożyli ofertę kupna klubu, dodając, że wkrótce powieje turecka flaga w Londynie. Jest prezesem AB Grup Holding, który założył w 1999 roku i inwestuje w kryptowaluty, budownictwo, turystykę i energetykę.

Inne zainteresowane strony, to właściciel New York Jets Woody Johnson oraz konsorcjum z siedzibą w Arabii Saudyjskiej. Jim Ratcliffe, który jest właścicielem Ineos i kupił francuską Niceę w 2019 roku, wcześniej wykazywał zainteresowanie, ale nie będzie starał się kupić Chelsea, ponieważ nie uważa tego za dobrą wartość.


Przewidywane składy na mecz Real – PSG


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.