Borussia wygrywa w derbach Westfalii, bramka Błaszczykowskiego

Borussia Dortmund wygrała w 143. derbach Westfalii z Schalke Gelsenkirchen 3:1. Wynik spotkania 3. minuty po wejściu na boisko ustalił Jakub Błaszczykowski po znakomitej akcji Ormianina Mkhitaryana. Drugi z reprezentantów Polski, Robert Lewandowski grał przez całe spotkanie oddając jeden strzał.

W 10. kolejce niemieckiej Bundesligi doszło do 143. derbów Zagłębia Ruhry, w których lepsi okazali się piłkarze z Dortmundu. Już w 14. minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze.  Marco Reus wyłożył piłkę na szósty metr, a Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang nie dał szans Timo Hildebrandowi. Po pół godzinie gry gospodarze mogli wyrównać, ale Ghanijczyk Kevin-Prince Boateng nie wykorzystał rzutu karnego. Sześć minut po zmianie stron wynik spotkania podwyższył z ok. 20 metrów Ormianin Henrich Mkhitaryan po asyście Turka Nuri Sahina. W 62. minucie chwilę po wejściu na boisko po rajdzie gola strzelił 18-letni Maximilian Meyer. Gdy wydawało się, że wynik może się odwrócić na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski, który 3. minuty później po znakomitej akcji Mkhitaryana ustalił wynik spotkania.

Schalke Gelsenkirchen – Borussia Dortmund 1:3 (0:1)