Pichichi

goal.com

Tym razem nie było sensacji. Barcelona na Camp Nou pokonała Olympique Lyon 5:1. Sędzią spotkania był Szymon Marciniak.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn dość niespodziewanie padł bezbramkowy remis. W związku z tym niektórzy kibice mieli chrapkę na kolejną niespodziankę w 1/8 Ligi Mistrzów.

Gospodarze właściwie od samego początku narzucili trudne warunki rywalom. W 4. minucie Lionel Messi strzelił zza pola karnego, ale Anthony Lopes znakomicie interweniował, wybijając piłkę na rzut rożny. Niecały kwadrans później golkiper Lyonu już nie miał tyle szczęścia. Marciniak podyktował rzut karny dla Barcelony po walu Jasona Denayera na Luisie Suarezie. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Lionel Messi. Z kolei w 31. minucie było już 2:0. Po kapitalnej akcji Ivan Rakitić zagrał do Suareza. Ten oszukał obrońców i znakomicie znalazł w polu karnym Philippe Coutinho. Brazylijczyk z najbliższej odległości pokonał Lopesa. Mimo kolejnych okazji dla Barcelony wynik utrzymał się do przerwy.

Gdy wydawało się, że raczej nie będzie już emocji w tym meczu w końcu do głosu doszedł Olympique Lyon, za sprawą Lucasa Tousarta. Po sporym zamieszaniu opanował piłkę w polu karnym i z dziesięciu metrów zaskoczył Marca-Andre ter Stegena. Bramka dała więcej pewności siebie przyjezdnym, choć nie wystrzegali się błędów. W 68. minucie kolejna składna akcja na linii Suarez – Coutinho. Brazylijczyk w końcu zdecydował się na strzał, ale kąt dla niego był za ostry, by pokonać ponownie Lopesa. Dość długo Francuzi dzielnie się trzymali, ale Katalończycy ostro ruszyli do ofensywy w końcówce spotkania. W 78. minucie Messi zdecydował się na indywidualny rajd, po którym zdobył drugą bramkę w tym meczu. Z kolei chwilę później Argentyńczyk tym razem asystował przy golu Gerarda Pique. Jakby tego było mało w 86. minucie na 5:1 strzelił Ousmane Dembele.

Awans Barcelony był zagrożony, ale dosłownie przez chwilę. Ponownie klasę pokazał Lionel Messi, który miał udział niemal przy każdej bramce gospodarzy.