Bayern zgodnie z planem

Jak co roku inauguracja 1. Bundesligi odbywa się na terenie mistrza Niemiec. Początek sezonu 2013/2014 rozpoczął się na stadionie  Bayernu Monachium, który w poprzednim roku zdominował ligę. Do stolicy Bawarii przyjechał ósmy zespół sezonu 2012/2013 Borussia M’Gladbach.

Bayern przystąpił do meczu bez swoich nabytków z letniej przerwy. Zabrakło dziś w składzie m.in. Thiago i Goetze. Mimo wszystko Bawarczycy mają tak szeroką kadrę, że każdy ubytek są w stanie załatać. Dla Pepa Guardioli świetnie rozpoczął się ten nowy sezon, gdyż w 12. minucie pierwszą bramkę zdobył Holender Arjen Robben, a przy golu asystował Frank Ribery. Cztery minuty później na tablicy świetlnej był już widoczny wynik 2:0. Tym razem do siatki trafił najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Chorwat Mario Mandzukić. W 29. minucie świetną paradą popisał się golkiper Bawarczyków Manuel Neuer, z bliskiej odległości próbował pokonać go Max Kruse, ale musiał uznać wyższość bramkarza.

W drugiej odsłonie Bayern Moanchium całkowicie zdominował poczynania na boisku. Brakowało jedynie lepszej skuteczności. W słupek uderzył Ribery, albo bardzo dobre robinsonady robił ter Stegen. W 67. minucie obrońca Borussii odbił piłkę ręką, a do jedenastki podszedł Muuler, ale po raz kolejny obronił ter Stegen. I wydawałoby się, że goście wyszli z opresji, ale nie. Po wybronieniu karnego piłkę przejął jeszcze Ribery, a stojący blisko niego Álvaro Domínguez postanowił odbić futbolówkę ręką. Do drugie rzutu karnego poszedł już Austriak Alaba, który pewnym strzałem po ziemi nie dał szans 21-letniemu bramkarzowi.

Zwycięstwo Bawarczyków nie jest dla nikogo zaskoczeniem, ważniejszy był styl i pokazanie przeciwnikom kto będzie rządził w nowych rozgywkach.

Bayern Monachium – Borussia M’Gladbach 3:1(2:1)

Robben 12′, Mandzukić 16′, Alaba 69′ – Dante (sam.) 40′

Bayern München: Neuer – Alaba, Dante, Boateng, Lahm – Ribéry, Kroos (Martinez), Schweinsteiger (Kirchoff), Müller (Rafinha), Robben – Mandžukić.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Daems, Stranzl, Álvaro Domínguez, Jantschke – Kramer (de Jong), Xhaka – Arango, Raffael, Herrmann (Hrgota)– Kruse