W hicie 6. kolejki Bundesligi Bayern Monachium nie pozostawił żadnych złudzeń i rozgromił na Veltins-Arena Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy przycisnęli Bawarczyków. Jednak pierwszą dogodną sytuację mieli zawodnicy Pepa Guardioli – niecelnie uderzał Kroos. W 21. minucie Bayern objął prowadzenie. Po rzucie rożnym Arjena Robbena, Schwiensteiger dopełnił formalności, kierując piłkę do bramki. Już chwilę później było 0:2. Po dośrodkowaniu Davida Alaby podwyższył Mario Mandzukic. Kolejna bramka mogła paść już 8 minut później, jednak nieznacznie pomylił się Robben. Tuż przed przerwą groźny strzał oddał Szalai, ale nie sprawił on problemów Neuerowi.

Pierwsza połowa zakończyła się w pełni zasłużonym prowadzeniem gości.

Druga połowa wyglądała bliźniaczo podobnie do pierwszej. Początek należał do Schalke, ale to Bayern strzelał kolejne  gole. Piłkarze Guardioli zanotowali trafienie na 3:0 w 75.minucie meczu. Autorem gola niezawodny Franck Ribery. Nadzieje “Królewsko-Niebieskich” pogrzebał ostatecznie w 84.minucie wprowadzony zaledwie trzy minuty wcześniej na boisko, Claudio Pizarro.

Bayern Monachium odniósł zasłużone zwycięstwo w hicie 6. kolejki i wraca do domu z trzema punktami. Dla Bawarczyków był to już 31. mecz z rzędu bez porażki.

Schalke 04 – Bayern 0:4 (0:2)
Bastian Schweinsteiger 21, Mario Mandżukić 22, Franck Ribery 75, Claudio Pizarro 84