Barcelona wygrywa z Juventusem w debiucie Valverde

juventus.com

FC Barcelona wygrała w pierwszym meczu przedsezonowym z Juventusem 2:1. Bramki dla Barcelony strzelił Neymar, a dla Juventusu Cheillini.

Początek spotkania należał do Barcelony, to Katalończycy kontrolowali spotkanie Juventus stawiał na twardą obronę, która przerywała akcję Katalończyków i starała się kontrować rywali . Allegri pod nieobecność Bonucciego na środek obrony asygnował Barzagliego i Benatię mając w obwodzie jeszcze Chielliniego. Nowe nabytki w Juventusie Wojciech Szczęsny, De Sciglio i Douglas Costa zaczęli mecz na ławce, a Bentacur zaczął spotkanie od pierwszej minuty.

Już od początku spotkania Barcelona miała dogodne sytuację. W 13. minucie Vidal świetnie poradził sobie z Asamoah i był bliski pokonania Buffona. Chwilę później pierwszy strzał w meczu oddali zawodnicy z Turynu, po dośrodkowaniu Sturaro, Mandźukić minimalnie się pomylił. W 15. min. świetna akcja na linii Neymar- Paco Alcacer i Brazylijczyk otworzył wynik spotkania. W 25. minucie kolejna kapitalna akcja Neymara, lewoskrzydłowy Barcelony  biegł z piłką wzdłuż pola karnego, żaden zawodnik Juventusu nie mógł mu odebrać futbolówki i podwyższył wynik spotkania. Przed przerwą Messi strzałem z wolnego był bliski pokonania Buffona, jednak golkiper Juventusu przeniół futbolówkę nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się dominacją Barcelony nad lekko rezerwową “11” Juventusu.

W drugiej połowie byliśmy świadkami debiutu Wojciecha Szczęsnego i De Sciglio po stronie Juventusu i Nelsona Semedo po stronie Barcelony. Ernesto Valverde na drugie 45. minut zmienił całą “11”. Druga połowa zaczęła się od ataku Juventusu, Asamoah świetnie podał do Bentacura, ten wycofał do Pjanica, a ten z dogodnej sytuacji przestrzelił. W 54. minucie byliśmy świadkami pierwszej  interwencji Szczęsnego. Reprezentant Polski instynktowną interwencją zapobiegł stracie gola po strzale Suareza. W 59. min. na boisku pojawili się Higuain, Dybala oraz debiutujący Douglas Costa. Od razu wnieśli do zespołu dużo dobrego i na 30. minut przed końcem Dybala mógł strzelić gola kontaktowego gola, ale końcówkami palców na rzut rożny wybił piłkę Ortiola. Z rzutu rożnego Dybala dośrodkował na głowę Chielliniego, a ten strzelił gola na 2:1. W 68. minucie Alba z lewej strony wycofać piłkę do Denisa Suareza, a ten strzelił wysoko nad bramką Szczęsny nie musiał interweniować. W 75. minucie łądna kombinacyjna akcja zakończona strzałem Denisa Suareza, ale ponownie Szczęsny nie miał problemów z obronieniem tego strzału. Chwilę później do swojej sytuacji doszedł Higuain, ale futbolówka znowu powędrowała nad poprzeczkę.

Barcelona ostatecznie wygrała z Juventusem 2:1, Szczęsny zaliczył dobry debiut i zachował czyste konto. Juventus najbliższy mecz zagra w czwartek z PSG, a Barcelona podejmie Manchester United.

I połowa:

Juventus :Buffon- Lichsteiner, Benatia, Barzagli, Asamoah- Marchisio, Khedira- Sturaro, Lmina, Bentacur-Mandźukić

Barcelona: Cillesen- Vidal,  Pique,  Mascherano, Digne – Rakitić, Samper, Iniesta – Messi, Neymar, Paco Alcacer

II połowa:

Juventus: Szczęsny – De Sciglio, Benatia (69. Mandragora), Chiellini, Asamoah (59. Alex Sandro) – Pjanic, Rincon – Bentacur (59.Douglas Costa), Lemina (59. Cuadrado), Sturaro (59.Dybala)  – Mandźukić (59. Higuain)

Barcelona : Ortiola – Nelson Semedo, Marlon, Umtiti, Alba – Denis Suarez, Alena, Busquets – Turan, Sergi Roberto, Luis Suarez

Juventus 1:2 Barcelona