W meczu 13. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona zrobiła kolejny krok do mistrzostwa pokonując 4:0 ekipę Realu Sociedad. Bohaterem spotkania został Neymar, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Po tym jak AS Roma zebrała baty na Camp Nou w Lidze Mistrzów, a jeszcze wcześniej Real Madryt uległ w Klasyku na własnym obiekcie z drużyną Luisa Enrique, kibice “Blaugrany” byli pewni trzech punktów w dzisiejszej rywalizacji z Baskami.

Już w 22. minucie Barca wyszła na prowadzenie. Dani Alves zagrał piłkę w pole karne a tam czyhał Neymar, spokojnie pakując futbolówkę do siatki Rulliego. Gospodarze poszli za ciosem i przed przerwą zdołali jeszcze raz ukąsić rywala. Znów asystował Dani Alves, ale tym razem na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, pięknie wykańczając dośrodkowanie kolegi z zespołu.

Na drugą połowę podopieczni Eusebio Sacristana wyszli bez nadziei na korzystny wynik i “przyjęli” kolejne dwie bramki od “Dumy Katalonii“.

W 53. minucie Neymar ponownie wpisał się na listę strzelców wykorzystując podanie z lewej strony od Mathieu, choć trzeba zaznaczyć, że w tej sytuacji Francuz, który otrzymał podanie od Iniesty znajdował się na pozycji spalonej, ale arbiter boczny tego nie zauważył i goście przegrywali już 3:0.

Tempo gry nieco spadło, ale Barcelona zdołała jeszcze kilka razy zagrozić bramce Rulliego, lecz czwartego gola udało się zdobyć w doliczonym czasie gry. Neymar, bezapelacyjny bohater tego meczu wyłożył piłkę jak na tacy Leo Messiemu a Argentyńczyk wpakował ją do pustej bramki i Barcelona mogła cieszyć się ze zdobycia czwartego gola. Chwilę później pan Ignacio Villanueva zakończył zmagania na Camp Nou.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu FC Barcelona umocniła się na pozycji lidera z 33. punktami na koncie, zaś Real Sociedad zajmuje 14. lokatę w tabeli ligi hiszpańskiej z dorobkiem 12 “oczek”.

FC Barcelona 4:0 Real Sociedad San Sebastian, 28.11.2015 r., godz. 16:00, Camp Nou, Barcelona.

1:0, Neymar (22′)

2:0, Suarez (42′)

3:0, Neymar (53′)

4:0, Messi (90+1)