Barca rusza po Cancelo. Młody Portugalczyk głównym kandydatem do wzmocnienia defensywy

valenciacf.com

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Barca poszukuje prawego obrońcy, który wypełni lukę po Danim Alvesie. Choć na ten moment rolę podstawowego prawego defensora pełni Sergi Roberto to na Camp Nou są przekonani, że nie obejdzie się bez wzmocnień, jeśli klub chce walczyć o najwyższe cele.

Jako potencjalne wzmocnienie wymieniało się już nazwiska Srny, De Sciglio, Auriera, Bellerina czy Piszczka, jednak żaden z nich na ten moment nie wyraził chęci przenosin do Hiszpanii. Dyrektor sportowy Blaugrany Robert Fernández rozejrzał się zatem po własnym podwórku, a swój wzrok skierował w kierunku Valencii. Opcją numer jeden dla działacza Barcy jest 22-letni Portugalczyk João Cancelo. Prawy defensor Nietoperzy jest kluczowym piłkarzem swojego zespołu, a od momentu przenosin z Benfiki w 2014 roku (najpierw w ramach wypożyczenia, w 2015 transferu definitywnego) rozegrał dla Los Che już niemal 70 spotkań.

Transfer nie będzie jednak ani łatwy, ani tani. Kontrakt młodego Portugalczyka obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, a jego obecny klub żąda przynajmniej 30 mln euro, żeby można było rozpocząć jakiekolwiek rozmowy. Włodarze klubu z Mestalla zdają sobie sprawę, że mają w swoich szeregach perełkę, która wykazuje ogromny potencjał i nie puszczą go za grosze. Valencia latem 2015 roku zapłaciła Benfice za 3-krotnego reprezentanta Portugalii 15 mln euro.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *