Augsburg na SGL Arena pokonał 2:0 Hannover 96. Mecz rozegrano w ramach 5.kolejki niemieckiej Bundesligi.

Obie ekipy po 4 kolejkach ligowych okupowały strefę spadkową. Ewentualne zwycięstwo jednej z któreś dałoby jej pozytywny kop i poprawę morali.

Pierwsze minuty zawodów nie mogły zachwycić sympatyków, którzy udali się na SGL Arena. Augsburg dużo dośrodkowywał, ale żadna z centr nie zaskoczyła linii defensywnej przeciwnika. Ten stan rzeczy utrzymywał się do 29.minuty, kiedy to Esswein kapitalnie uderzył z bliskiej odległości w lewy dolny róg bramki. Następnym zdarzeniem, które jest godne przypomnienia, to żółta kartka dla Marcelo (niegdyś zawodnika Wisły Kraków) za faul w swoim polu karnym. Do wykonania jedenastki podszedł Verhaegh i pewnym strzałem w lewy dolny róg zmienił wynik tego meczu.

Druga odsłona dużo lepiej układała się dla piłkarzy Weinzierliego, którzy co rusz atakowali bramkę Zielera. W 59.minucie dogodną okazję zmarnował Martavz. Jego uderzenie z bliska koszmarnie spudłował, ponieważ piłka po jego uderzeniu poszybowała obok lewego słupka. 120 sekund Matavz stanął przed szansą, ale uderzenie z powietrza poleciało nad poprzeczką. Hannover w końcówce doszedł do głosu, lecz nie potrafił skutecznie skarcić obrony gospodarzy. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

Augsburg 2:0 Hannover 96

SGL Arena, 20.09.2015, 17:30

Strzelcy:

1:0 Esswein (29′)

2:0 Verhaegh (32′)

Żółte kartki: Sorg (23′), Marcelo (31′), Verhaegh (34′), Schulz (71′), Andreasen (89′)

Sędzia główny: Dingert

Skład gospodarzy: Hitz – Verhaegh (C), H. Jeong-ho, Klavan, Stafylidis – Kohr – Esswein (46. Feulner), K. Ja-cheol, Altintop (81. Callsen-Bracker), Werner (68. J. Dong-won) – Matavž

Skład gości: Zieler – H. Sakai, Marcelo, Schulz (C), Albornoz – Sorg (68. Klaus), Sané, Prib (43. Karaman) – Andreasen, Kiyotake (68. Erdinç) – Sobiech