facebook.com/BVB.News

Nie od dziś wiadomo, że Pierre-Emerick Aubameyang to piłkarz światowej klasy i że jest łakomym kąskiem dla największych klubów Europy. Jest jednak jeden, który Gabończykowi szczególnie się podoba, co mogliśmy już nie raz usłyszeć z jego ust. Napastnik BVB znowu dolał nieco oliwy do ognia. 

27-latek przyznał, że już latem tego roku był bliski zmiany barw klubowych. Jego nowym pracodawcą miał być Manchester City.

„Byłem blisko przejścia do Manchesteru City. Mój ojciec prowadził z nimi negocjacje, jednak na końcu nie doszliśmy do porozumienia”.

Równie mocno zabiegali o niego działacze PSG.

„Pod koniec mojego pierwszego sezonu gry w Dortmundzie zapytanie złożyło PSG. Podobnie było rok później. Każdego lata prowadzimy z resztą rozmowy. Nie jestem jednak przekonany do tego transferu. Nie zamierzam w najbliższym czasie wracać do Francji, choć trzeba przyznać, że PSG aspiruje do wygrania Ligi Mistrzów, co jest atrakcyjną opcją dla piłkarza takiego jak ja”.

Na koniec Aubameyang po raz kolejny już stwierdził, że wymarzonym dla niego klubem jest Real Madryt, a wszystko to za sprawą jego zmarłego dziadka, któremu obiecał, że któregoś dnia założy białe barwy.

„Real Madryt to klub mojego serca. Zawsze miał w nim szczególne miejsce. Obiecałem mojemu dziadkowi, że kiedyś w nim zagram i mam nadzieję, że tak się stanie. To kolejny cel, ale wciąż mam czas, aby go spełnić. Nie zamierzam w ten sposób wzbudzać ich zainteresowania. Jeśli mnie zechcą, przyjdą. Jeśli nie… szkoda. Jednak wiem, że były pewne kontakty”. 

Niewielu zawodników tak jasno deklaruje chęć dołączenia do jakiegoś zespołu. Szczególnie, że piłkarze związani są teraz z klubami długimi i wielomilionowymi kontraktami, a takie deklaracje zaburzają nieco ich wizerunek. Włodarze klubu mogą wyciągać wobec nich konsekwencje, jednak wypowiedzianych słów już się nie cofnie i możemy być niemal pewni, że któregoś dnia „Auba” założy koszulkę „Blancos”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.