news.styles.net

W hicie kolejki Premier League Arsenal Londyn podejmował na własnym obiekcie Manchester United. Faworytem tego spotkanie byli piłkarz van Gaala, lecz rzeczywistość była zupełnie inna…

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Już w 6′ do bramki gości strzelił Alexis Sanchez. Piłkarze Luisa van Gaala ledwie nie otrząsnęli się po pierwszej bramce, a już minutę później dostali drugi cios. David de Gea musiał uznać wyższość Mesuta Oezila. Kolejny cios piłkarze Arsenalu zadali w 19′. Dublet ustrzelił Alexis Sanchez.

Blisko pokonania bramkarza gości był też Aaron Ramsey, ale przestrzelił z bliskiej odległości. W 44′ pokaz sił pokazał Petr Cech, który wygrał pojedynek sam na sam z Martialem. Do przerwy Arsenal gromi w hicie kolejki Manchester United.

Po zmianie stron znów pokazał się Petr Cech, tym razem broniąc strzał zza pola karnego Rooneya. Bramkarz Arsenalu był w znakomitej dyspozycji. Chwilę po ostatniej interwencji, zatrzymał Schwainsteigera. Tuż przed końcem spotkania poprzeczka uratowała gości i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Arsenalu.

Arsenal Londyn 3:0 Manchester United

6′, 19′ Alexis Sanchez, 7′ Mesut Oezil

Arsenal: P. Cech – P. Mertesacker, N. Monreal, G. Paulista, H. Bellerin, M. Oezil (75′ A. Oxlade-Chamberlain), S. Cazorla, F. Coquelin, A. Ramsey, T. Walcott (75′ O. Giroud), A. Sanchez (81′ K. Gibbs)

Manchester: D. De Gea – M. Darmian (46′ A. Valencia), C. Smalling, D. Blind, A. Young, B. Schweinsteiger, M. Carrick, J. Mata (82′ J. Wilson), W. Rooney, M. Depay (46′ M. Fellaini), A. Martial

Żółte kartki:

51′ Francis Coquelin – 22′ Ashley Young, 29′ Matteo Darmian, 55′ Wayne Rooney

Sędzia: Anthony Taylor