Argentyna tylko remisuje na wyjeździe z Peru

goal.com

Argentyna bez kontuzjowanego Leo Messiego nie potrafiła wygrać w poprzedniej kolejce z Wenezuelą tak było też i tym razem ,bo Albicelestes tylko zremisowali z Peru na wyjeździe 2:2(0:1).

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie Peruwiańczycy w 9.minucie kiedy to z rzutu rożnego dośrodkowywał Trauco do Tapii a ten pomylił się o metr główkując na bramkę Sergio Romero.

W 11.minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Kun Aguero jednak jego uderzenie kapitalnie obronił Pedro Gallese.

W 15.minucie zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Funes Mori co sprawiło,że Albicelestes wyszli na prowadzenie w tym meczu.

W 31.minucie fajną sytuację z rzutu wolnego mieli Peruwiańczycy keidy to uderzał Christian Cueva ,ale jego strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy już więcej bramek.

W 58.minucie kapitalnie do Paolo Guerreiro zagrał Miguel Trauco i piłkarz Flamengo najpierw przyjmując piłkę sobie na klatkę piersiową uderzył obok interweniującego Romero i wyrównał stan meczu.

W późniejszym okresie meczu przewagę mieli Peruwiańczycy ,ale nie potrafili tego udokumentować golem. W tej sytuacji sprawdziło się powiedzenie ,że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i  w 77.minucie prostopadłe zagranie Pablo Zabalety umożliwiło sytuację bramkową Gonzalo Higuainowi i napastnik Juventusu mógł się cieszyć z bramki dla swojej reprezentacji.

W 84.minucie mieliśmy rzut karny dla reprezentacji Peru ,który pewnie wykorzystał Chrisitan Cueva dzięki czemu mieliśmy remis 2:2 ,który utrzymał się do końca spotkania.

Ten remis sprawił ,że Argentyńczycy spadli na piąte miejsce.