Antoni Piechniczek wytłumaczył się z “leśnego dziadka” odnośnie Leo Messiego

PSG Lille

zdjęcie: https://twitter.com/PSG_English


– Bynajmniej nie chciałem dokuczyć Messiemu. Przez cały okres jego gry w Barcelonie widziałem całe mnóstwo meczów, w których grał wybitnie – tłumaczy się Antoni Piechniczek w “Super Expressie”.

79-letni Antoni Piechniczek po losowaniu grup mistrzostw świata w Katarze wypalił na łamach “NaTemat.pl”, że Leo Messi jest “leśnym dziadkiem”. Co prawda Argentyńczyk spuścił z tonu w PSG i nie zachwyca, jak to miało miejsce w Barcelonie, natomiast wciąż pokazuje ogromną jakość.

Legendarny selekcjoner został wówczas poproszony o porównanie Messiego do Roberta Lewandowskiego. – Przyznaję, że bardziej ciekawiłby mnie ten pojedynek, gdyby Lionel Messi był o pięć-sześć lat młodszy. Bądź gdyby był rówieśnikiem Lewandowskiego. My możemy się ekscytować taką rywalizacją, ale powiedzmy sobie szczerze… Messi to obecnie jest już „leśny dziadek”. To już nie jest ten piłkarz, co był jeszcze kilka lat temu.

W “Super Expressie” postanowił odnieść się do swoich słów sprzed miesiąca. – Trochę się zaperzyłem; wybieranie, których z nich jest lepszy, miałoby sens sześć lat temu, gdy obaj byli młodsi o owe sześć lat. To w tym kontekście padło – nagłośnione potem na cały świat – określenie “leśny dziadek” – opowiada

– Bynajmniej nie chciałem dokuczyć Messiemu. Przez cały okres jego gry w Barcelonie widziałem całe mnóstwo meczów, w których grał wybitnie, „robił różnicę”, i był fundamentem sukcesów drużyny, zwłaszcza za czasów Guardioli. Nawet Lewandowski, strzelając wiele bramek dla Bayernu, nie decyduje o wyniku meczu w tak wielkim stopniu, jak robił to Messi w najważniejszych grach „Barcy” – dodaje.

Cieszę się natomiast, że dożyłem czasów, w których polski piłkarz uważany jest za najlepszego na świecie. Oddać mu trzeba niesamowite wyczucie, umiejętność znalezienia się w dobrej sytuacji i jej wykorzystania. Na tym polega jego wielkość – podkreśla.

źródło: se.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.