Alvaro Odriozola: Udało mi się zadebiutować ze zwycięstwem

Alvaro Odriozola to świeżo upieczony debiutant w reprezentacji Hiszpanii. Obrońca Realu Sociedad był zaskoczony decyzją selekcjonera. Udzielił wywiadu na ten temat hiszpańskim mediom.

Młody Hiszpan początkowo nie mógł uwierzyć w fakt powołania go na mecze reprezentacji przez Julena Lopeteguia. Zaskoczony zawodnik poprosił rodziców, aby nie wybierali się na mecz drużyny narodowej. Debiut Odriozoli miał miejsce w spotkaniu przeciwko Albanii. Po powrocie do klubu, na konferencji obrońca Realu Sociedad swoją wypowiedź zaczął od słów:

Minęło dziewięć szalonych miesięcy, podczas których wszystko przebiegało bardzo szybko i spotkało mnie wiele dobrych rzeczy. Nie spoczywam jednak na laurach – chcę więcej, więc muszę działać jeszcze lepiej. Żyję z dnia na dzień, starając się być jak najlepszym, bez myślenia o tym, co było. Debiut w reprezentacji jest już zatem historią, a teraz myślę tylko o sobotnim meczu z Alaves i zwycięstwie.”

Następnie Alvaro Odriozola zdradził, co powiedział rodzicom, a także mówił o komplementach, które skierowane były w jego kierunku po meczu z Albanią:

Udało mi się zadebiutować ze zwycięstwem i to jest najważniejsze. Bardzo mnie zaskoczyła szansa gry. Powiedziałem swoim rodzicom, aby nie przyjeżdżali do Alicante, ponieważ nie przypuszczałem, że zagram. Kiedy spotkanie się zakończyło, mama do mnie zadzwoniła i powiedziała:,, Dlaczego mi nie powiedziałeś, że masz zagrać?.”

Konferencja została zakończona przez bocznego obrońcę następującymi słowami:

Niedawno przedłużyłem swój kontrakt do 2022 roku i teraz myślę tylko o Realu Sociedad.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.