Aleksandar Vuković o Luquinhasie: Od słów bardziej liczą się czyny

Luquinhas

Luquinhas / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Kapitanem Legii Warszawa został Luquinhas, choć Brazylijczyk nie porozumiewa się ani w języku polskim, ani angielskim. – Od słów bardziej liczą się czyny – tłumaczy Aleksandar Vuković.

W stolicy ciągną się konsekwencje po ataku chuliganów na autobus wiozący piłkarzy po meczu. Mahir Emreli skutecznie odmawia powrotu do klubu i nie wziął udziału w przygotowaniach. Za to Luquinhas nie czuje już urazy i za lojalność otrzymał opaskę kapitańską.

– Był zaskoczony. Rozmowę tłumaczył Inaki Astiz i, kiedy Luqui usłyszał o co chodzi, otworzył szeroko oczy i spytał: „Ja?” Myślał, że źle zrozumiał albo coś umknęło w tłumaczeniu. Stwierdził, że w drużynie, w której są szanowani przez niego Boruc z Jędrzejczykiem, nigdy by o tej funkcji nie pomyślał – opowiada trener Robertowi Błońskiemu z “Przeglądu Sportowego”.

– Od słów bardziej liczą się czyny. Dziś możemy opowiadać bajki, ale w końcu przychodzi co do czego i każdy może ocenić, kto jest kim. Na przykładach Luquinhasa i Emrelego dobrze to sprawdziliśmy – dodał.

– Nie mówi po polsku, ale to dobry duch drużyny. Jego inteligencja piłkarska jest na najwyższym poziomie. Wystarczy jedno hasło, jedna odprawa wideo, na której zobaczy, czego wymagam od zawodnika na jego pozycji, i on to wykona – oznajmił Serb.

Od lutego zacznie się intensywny okres. Legioniści na początku zagrają z Zagłębiem Lubin, Bruk-Betem oraz Wartą Poznań. – Widzę niedoskonałości w naszej grze, ale pocieszam się, że pracowaliśmy krócej, niż zostało dni do wznowienia rozgrywek. Będzie kiedy popracować. Boję się tylko tego, czego nie da się przewidzieć. Pojawi się covid i kilku graczy wypadnie na minimum dwa tygodnie. Modlę się, by nie tracić ich tuż przed meczami – podsumował Vuković.

źródło: przegladsportowy.pl /


Papszun: Czekamy jeszcze na przynajmniej dwa wzmocnienia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.