Papszun: Czekamy jeszcze na przynajmniej dwa wzmocnienia

Papszun

Zdjęcie: Raków Częstochowa


– Czekamy jeszcze na przynajmniej dwa wzmocnienia – mówi Marek Papszun w “Przeglądzie Sportowym.

700 tysięcy euro kosztował Deian Sorescu. Padł tym samym rekord transferowy klub spod Jasnej Góry. Do trzeciej ekipy PKO Ekstraklasy trafił również Szymon Czyż z Warty Poznań. I jak się wydaje, to nie koniec transferów, bo awans do europejskich pucharów jest osiągalnym celem.

Co myśli trener o reprezentancie Rumunii? – To zawodnik o charakterystyce, której szukamy – nastawiony na ofensywę, ale potrafiący też bronić, bo w Rakowie bronić muszą  wszyscy. Zresztą grał też na boku obrony. Czekamy jeszcze na przynajmniej dwa  wzmocnienia. Wiem, że dyrektor sportowy, prezes,  właściciel klubu i oczywiście  dział skautingu – wszyscy bardzo mocno nad tym pracują i wierzymy, że one będą – twierdzi.

Raków już mógł pokazać się w Europie i sensacyjnie ograli uznany Rubin Kazań, zaś w pierwszym meczu IV rundy okazali się lepsi od Gent (1:0), a o awansie Belgów zadecydował rewanż, kiedy już nie pozostawili żadnych złudzeń (3:0).

– Dotknęliśmy tej słynnej intensywności, zobaczyliśmy z bliska, że wszystko jest szybsze – szybciej się biega, gra piłką, podejmuje decyzje. Może gra w Europie nas tego nie nauczyła, ale potwierdziła kierunek, w którym musimy  iść. Dzisiaj możemy to wykorzystać w treningu, tak go  modelować, programować, żeby gonić Europę – zaznacza Papszun.

źródło: przegladsportowy.pl /


Bild: Mino Raiola przebywa w szpitalu na intensywnej terapii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.