diepresse.com

Reprezentacja Austrii w 10. kolejce eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 na własnym obiekcie pokonała 3:0 kadrę Liechtensteinu.

Zgodnie z oczekiwaniami inicjatywę od samego początku przejęła faworyzowana Austria, czego doskonałym dowodem była sytuacja z 10.minuty, kiedy to Janko zmarnował fantastyczną okazję na zmianę wyniku. Napastnik grający na co dzień w FC Basel z bliskiej odległości posłał piłkę obok lewego słupka. 120 sekund oglądaliśmy premierowego gola w tym meczu, a jego autorem został Arnautović, który w sposób niekonwencjonalny, bo piszczelem pokonał zaskoczonego bramkarza gości. Na kolejną szansę austriaccy kibice czekali osiem minut, ponieważ w doskonałej sytuacji wtedy znalazł się Alaba, jednak uderzenie z sześciu metrów instynktownie wybronił Jehle. Wynik 1:0 utrzymał się do końca I odsłony.

W czasie przerwy selekcjoner Liechtensteinu dokonał pierwszej zmiany. Na boisku zameldował się Brandle, a zesłany na ławkę został Oehri. W 54. minucie koszmarny błąd we własnej strefie zaliczył świeżo wprowadzony gracz. Futbolówkę bezmyślnie wybitą przejął Harnik i ładnym podaniem na wolne pole obsłużył Janko, który pewnym uderzeniem w prawy dolny róg podwyższył wynik zawodów. Trzy minuty po tym zdarzeniu było już 3:0, ponieważ pogubienie się bloku defensywnego wykorzystał Janko, pakując piłkę do bramki z paru metrów. Kapitalną pracę na lewym skrzydle wykonał Alaba, posyłając groźne dośrodkowanie w pole karne. W 69. minucie do notesiku sędziego Zelinki trafił Okotiem. Mimo nasilonych ataków reprezentacji Austrii nie udało się jej bardziej pognębić dzisiejszego przeciwnika.

Austria 3 : 0 Liechtenstein

Ernst Happel Stadion, Wiedeń, 12.10.2015, 18:00