AFC Bournemouth lepsze od Leicester City. Czyste konto Boruca

afcb.co.uk

W meczu 16. kolejki Premier League, Bournemouth Artura Boruca pokonało 1:0 Leicester City. Zwycięską bramkę zdobył w 34. minucie spotkania Marc Pugh.

Od samego początku to gospodarze byli stroną przeważającą. Swoją dominację potwierdzili zdobytą bramką, dzięki czemu na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie mistrz Anglii ruszył w pogoń za wynikiem. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, przyjezdnym nie udało się jednak sforsować obrony Bournemouth i do domu wrócą bez choćby jednego, zdobytego punktu.

AFC Bournemouth 1:0 Leicester City (1:0)

1:0 34′ Pugh

AFC Bournemouth: Boruc – Francis, Cook, Ake, Daniels – Arter, Wilshere – Smith, King (79′ Gosling), Pugh – Afobe (68′ Wilson) (90′ Mings)

Leicester City: Zieler – Hernandez, Morgan, Huth (82′ Ulloa), Fuchs – Mahrez, King, Amartey, Albringhton (74′ Musa) – Slimani (46′ Okazaki), Vardy

Sędzia główny: Paul Tierney