AC Milan

W Milanie po przejęciu klubu przez chińskich inwestorów nieuniknione jest zainwestowanie pieniędzy w transfery. Nowi właściciele nie będą hamować się przed wzmocnieniem zespołu, a głównymi celami transferowymi na zimę jest dwójka piłkarzy z Premier League.

Działacze Rossoneri w głównej mierze chcieliby wzmocnić dwie kluczowe pozycje na boisku – środek obrony oraz środek pomocy. Znaleźli już nawet piłkarzy, którzy mieliby je pokryć, a swój wzrok skierowali w kierunku Premier League.

W Mediolanie chętnie widzieliby Mamadou Sakho, dla którego od dłuższego czasu nie ma miejsca w zespole Jürgena Kloppa i który z utęsknieniem czeka na zimowe okienko transferowe. Francuz najpierw był zawieszony za domniemane zażywanie dopingu, zaś później kilkukrotnie podpadł niemieckiemu menedżerowi, przez co ten pokazał mu drzwi wyjściowe z Anfield.

Drugim celem transferowym trzeciej obecnie drużyny Serie A jest Cesc Fabregas. Hiszpan nie pasuje do wizji prowadzenia Chelsea przez Antonio Conte i nie dostaje od niego szans na grę. Dla 29-latka jedyną drogą na poprawę sytuacji jest zmiana klubu. Pomocną dłoń do byłego piłkarza Arsenalu i Barcelony chce zatem wyciągnąć Milan. Nowym właścicielom Rossoneri zależy na tym, aby odbudować dawną potęgę klubu i wspomniana dwójka ma być jej kluczowymi elementami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *