Schalke pokonuje Wolfsburg

schalke04.de

VfL Wolfsburg przegrał 0:1 z Schalke 04 w meczu 27. kolejki Bundesligi. Pechowym strzelcem okazał się Robin Knoche, który wpakował futbolówkę do własnej siatki.

Obie drużyny mają kompletnie inne cele, gospodarze są zapewnić sobie utrzymanie w Bundeslidze, a mogą mieć z tym duże problemy bo nie wygrali meczu od pięciu spotkań. Natomiast podopieczni Domenico Tedesco walczą o wicemistrzostwo, ale o to też nie będzie łatwo bo inne drużyny też mają na to chrapkę, między innymi Borussia Dortmund, Eintracht Frankfurt czy RB Lipsk.

W pierwszych minutach lepiej wyglądała gra gospodarzy, którzy grali składnie, ładnie dla oka, dobrze wymieniali podania, po jednej z takich wymian Maximilian Arnold uderzył tuż obok bramki. Blisko bramki było także, gdy Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, tam najwyżej wyskoczył Daniel Didavi, ale strzelił minimalnie niecelnie. Pomocnik Wilków był najlepszym zawodnikiem w drużynie gości o czym świadczy jego strzał z rzutu wolnego z 30 metrów, z którym dobrze poradził sobie Ralf Fährmann. Podopieczni Domenico Tedesco stworzyli tylko jedną groźną okazję, ale bardzo efektowną. Guido Burgstaller dograł na piąty metr do Matijii Nastasića, ten uderzył z pierwszej piłki, ale to uderzenie kapitalnie obronił Koen Casteels. Do przerwy na Vokswagen Arena bramek nie było.

Mecz w drugiej połowie wyglądał bardzo sennie, ciekawe okazje można policzyć na palcu jednej ręki. Jedną z nich był strzał Breela Embolo, z którym świetnie poradził sobie Casteels. Najlepszą okazję do gola mieli gospodarze, jednak strzał Paula Verhaegha z rzutu karnego świetnie obronił Ralf Fährmann.

Obrona karnego przez bramkarza, podbudowała Schalke i goście wyszli na prowadzenie. Embolo dograł piłkę po ziemi w pole karne, a tam Robin Knoche niefortunnie wpakował ją do własnej siatki.

W końcówce  meczu Landry Dimata mógł dać Wolfsburgowi remis, ale zmarnował stuprocentową sytuację.